Atromitos Ateny - Olympiakos Pireus 0-1 (0-1). Liga grecka - 18. kolejka Super League 1

W meczu 18. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 24 stycznia, drużyna Atromitos przegrała z Olympiakos Pireus 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Peristeriou w Atenach.

Bruma 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka Olympiakos Pireus wygrała aż 22 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andreasowi Bouchalakisowi z drużyny gości. Była to 39. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 45. minucie spotkania, gdy Bruma zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Andreas Bouchalakis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olympiakos Pireus.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Rúbenowi Semedowi w 56. i Ousseynou Ba w 60. minucie. Chwilę później trener Atromitos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Juan Muñiz, a murawę opuścił Bryan Rabello.

W 62. minucie Patrick Salomon zastąpił Javiera Umbidesa. W tej samej minucie w jedenastce Atromitos doszło do zmiany. Georgios Manousos wszedł za Lazarosa Christodoulopoulos. A kibice Olympiakos Pireus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Konstantinosa Fortounisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mathieu Valbuena.

Od 64 minuty boisko opuścili zawodnicy Olympiakos Pireus: Ousseynou Ba, Bruma, Mohamed Camara, Youssef El-Arabi, na ich miejsce weszli: Pape Cissé, Lazar Ranđelović, Jose Holebas, Pêpê Rodrigues. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Spyridona Natsosa, Bojana Maticia zajęli: Georgios Ntaviotis, Amir Agayev. W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiera Umbidesa z Atromitos, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Olega Reabciuka z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

José Pedro Malheiro de Sá
72′ Spyridon Natsos
Yann Gérard M'Vila
62′ Lazaros Christodoulopoulos
Andreas Bouchalakis39′
61′ Bryan Rabello
Mohamed Mady Camara90′
Charis Charisis
Armindo Tué Na Bangna  45′ 79′
62′ Patrick Salomon
Youssef El-Arabi90′
78′ Bojan Matić
Mathieu Valbuena64′
Christos Theodorakis
Konstantinos Tzolakis
Josip Tomašević
Pape Abou Cissé64′
78′ Amir Agayev
Jose Holebas90′
61′ Juan Muñiz Gallego
Marcio Rafael Rafinha
72′ Georgios Ntaviotis
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues90′
Ioannis Oikonomidis
Konstantinos Fortounis64′
62′ 69′ Javier Horacio Umbides
Lazar Ranđelović79′
62′ Georgios Manousos
Ahmed Hassan Mahgoub
Clarck N'Sikulu
Marios Vrousai

Jedenastka Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.