Atromitos Ateny - Ionikos Nikaias 0-2 (0-1). Liga grecka - 7. kolejka Super League 1

23 października na Stadio Peristeriou w Atenach odbył się pojedynek 7. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitos i Ionikos Nikaias. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ionikos Nikaias 2-0. Na stadionie stawiło się 671 widzów.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2021-10-23 17:15 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 671 | Arbiter: Dimitrios Karantonis
Atromitos Ateny
Ionikos Nikaias
0
2
Thuram 23'
Aias Aosman 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Atromitos wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Atromitos próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ionikos Nikaias w 23. minucie spotkania, gdy Thuram zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Aias Aosman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ionikos Nikaias.

Drugą połowę drużyna Atromitos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucasa Galvão wszedł Srdan Spiridonović. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ionikos Nikaias: Giorgosowi Migasowi w 50. i Georgiosowi Valerianosowi w 54. minucie.

W 62. minucie Viktor Klonaridis został zmieniony przez Matíasa Pisana. W 64. minucie kartkę dostał Dálcio z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aias Aosman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ionikos Nikaias, strzelając kolejnego gola w 65. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thuram.

Chwilę później trener Ionikos Nikaias postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Georgios Manalis, a murawę opuścił Lefteris Matsoukas. Między 66. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Ionikos Nikaias: Aias Aosman, Thuram, Jerson Cabral, na ich miejsce weszli: Vullnet Basha, Giannis Kiakos, Luan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stavrosa Vasilantonopoulos, Thomasa zajęli: Kyriakos Kivrakidis, Kostas Kotsopoulos. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Matías Pisano, zawodnik Atromitos.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Giorgos Migas50′
46′ Lucas Galvão da Costa Souza
Jacques-Alaixys Cigánek Romao
Kyriakos Papadopoulos
Nikos Vafeas
Patrick Salomon
Georgios Valerianos54′
74′ Stavros Vasilantonopoulos
Gomes Dalcio64′
Dani Castellano Betancor
Lefteris Matsoukas66′
Đorđe Denić
Jerson Cabral90′
74′ Thomás Jaguaribe Bedinelli
Giannis Gotsoulias
Efthymios Koulouris
Aias Aosman  65′ 66′
62′ Viktor Klonaridis
Rogerio Conceicao do Rosario  23′ 83′
Andreas Gianniotis
Alexandros Anagnostopoulos
74′ Kyriakos Kivrakidis
Dimitrios Konstantinidis
Theofanis Mavromatis
Luan Leite da Silva90′
Stefanos Stroungis
Vullnet Basha66′
74′ Kostas Kotsopoulos
Didier Delgado Delgado
Spyridon Natsos
Spyridon Fourlanos
62′ 72′ Matías Pisano
Vasilis Poghosyan
46′ Srdan Spiridonović
Giannis Kiakos83′
Marios-Efthymios Tzavidas
Georgios Manalis66′

Drużyna Atromitos miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Atromitos obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.