Atromitos Ateny - Asteras Trypolis FC 1-1 (1-0). Liga grecka - 25. kolejka Super League 1

6 marca na Stadio Peristeriou w Atenach odbyło się starcie 25. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitos i Asterasu Trypolis. Mecz zakończył się remisem 1-1.

S. Baba 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania zespół Asterasu Trypolis wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Atromitos otworzyli wynik. W 19. minucie Georgios Manousos dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Juana Muñiza.

Niestety w 28. minucie meczu Christos Theodorakis bramkarz Atromitos z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Christosa Mandasa - rezerwowego bramkarza drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atromitos.

A trener Asterasu Trypolis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luisa Fernándeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Sito. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Na drugą połowę drużyna Atromitos wyszła w zmienionym składzie, za Amira Agayeva wszedł Georgios Ntaviotis.

W 62. minucie José Valiente zastąpił Waltera Iglesiasa. Między 67. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atromitos: Juan Muñiz, Georgios Manousos, na ich miejsce weszli: Rodrigo Galo, Kostas Kotsopoulos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giannisa Kotsirasa, Xesca Regisa zajęli: Rubén García, Sudais Ali. Między 72. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atromitos i jedną drużynie przeciwnej.

Bramkarz Atromitos wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Sudais Ali.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Asteras Trypolis: Sudais Alemu w 78. i Jerónimowi Barralesowi w 87. minucie. W 81. minucie w zespole Atromitos doszło do zmiany. Lazaros Christodoulopoulos wszedł za Javiera Umbidesa. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Walter Iglesias z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 72. minucie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Borja Fernández wszedł za Adriána Rierę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Agayev
28′ Christos Theodorakis
Antonis Tsiftsis
76′ Spyridon Natsos
Giannis Kotsiras75′
Dimitrios Goutas
Giannis Christopoulos
Theofanis Mavromatis
Daniel Suárez García Osorio
75′ Josip Tomašević
Federico Hernán Álvarez
81′ Javier Horacio Umbides
Juan Manuel Munafo
Charis Charisis
Francesc Regis Crespí75′
Patrick Salomon
Andrés Pascual Santoja46′
67′ Juan Muñiz Gallego
José Luis Valiente Giménez62′
 19′ 68′ Georgios Manousos
Adrián Riera Torrecillas90′
46′ Amir Agayev
Jerónimo Barrales87′
28′ Christos Mandas
Nikos Papadopoulos
67′ Rodrigo Galo Brito
Rubén García Canales75′
Lucas Galvão da Costa Souza
Triantafyllos Pasalidis
Stefanos Stroungis
Christos Tasoulis
81′ Lazaros Christodoulopoulos
Borja Fernandez Fernandez90′
68′ Kostas Kotsopoulos
Walter Matías Iglesias62′ 72′ 90′
46′ Georgios Ntaviotis
Panagiotis Tzimas
Bojan Matić
Sudais Ali Baba75′  76′ 78′
Bryan Rabello
Luis Fernández Teijeiro46′

Zawodnicy gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.