Atromitos Ateny - AE Larissa 0-1 (0-1). Liga grecka - 3. kolejka Super League 1

10 kwietnia na Stadio Peristeriou w Atenach odbył się mecz 3. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitos i AE Larissa. Starcie zakończyło się zwycięstwem AE Larissa 1-0.

M. Stiefler 41'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Atromitos wygrał aż dziewięć razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie arbiter pokazał kartkę Spyridonowi Glinosowi, piłkarzowi AE Larissa.

Trener Atromitos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Amira Agayeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Clarck N'Sikulu. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Lucasowi Galvão z jedenastki gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół AE Larissa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Manuel Stiefler dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AE Larissa.

W 51. minucie kartkę otrzymał Nikola Jakimovski z AE Larissa. W 58. minucie za Spyridona Natsosa wszedł Juan Muñiz.

Po chwili trener AE Larissa postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolę Jakimovskiego wszedł Theocharis Iliadis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Między 64. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze AE Larissa: Spyridon Glinos, Änis Ben-Hatira, Fiorin Durmishaj, Mathías Acuña, na ich miejsce weszli: Alexandros Nikolias, Nikola Žižić, Radomir Milosavljević, Dinu Graur. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christosa Mandasa, Lazarosa Christodoulopoulos zajęli: Christos Theodorakis, Bojan Matić. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

AE Larissa
71′ Christos Mandas
Gergely Nagy79′
Rodrigo Galo Brito
Manolis Bertos90′
Dimitrios Goutas
Urosz Cosić
79′ Theofanis Mavromatis
Maksym Maksymenko73′
40′ Lucas Galvão da Costa Souza
Nikola Jakimovski51′ 64′
Javier Horacio Umbides
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
58′ Spyridon Natsos
Spyridon Glinos33′ 64′
Patrick Salomon
Änis Ben-Hatira75′
71′ Lazaros Christodoulopoulos
Manuel Stiefler  41′
Georgios Manousos
Mathías Alexander Acuña Maciel88′
37′ Clarck N'Sikulu
Fiorin Durmishaj69′ 88′
71′ Christos Theodorakis
Stefanos Souloukos
Nicolaos Athanasiou
Nikolaos Gkotzamanidis
Stefanos Stroungis
Dinu Graur88′
37′ Amir Agayev
Theocharis Iliadis64′
Kostas Kotsopoulos
Nikos Karanikas
58′ 90′ Juan Muñiz Gallego
Nikola Žižić75′ 90′
Georgios Ntaviotis
Alexandros Nikolias64′
71′ Bojan Matić
Radomir Milosavljević88′
Bryan Rabello
Dimitris Pinakas

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom AE Larissa, a w drugiej sześć. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Atromitos wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.