Asteras Trypolis FC - Olympiakos Pireus 0-4 (0-2). Liga grecka - 15. kolejka Super League 1

W meczu 15. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 6 stycznia, drużyna Asterasu Trypolis skompromitowała się z Olympiakos Pireus 0-4 (0-2). Pojedynek odbył się na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli.

15. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-06 18:30 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: Efstathios Gortsilas
Bruma 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Olympiakos Pireus wygrał 19 razy i zanotował trzy porażki oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 23. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Asterasu Trypolis i jedną drużynie przeciwnej.

W 29. minucie Nikos Papadopoulos zastąpił Antonisa Tsiftsisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 35. minucie spotkania, gdy Rúben Semedo zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Mathieu Valbueny.

Drużyna Asterasu Trypolis ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Mohamed Camara. Asystę przy bramce ponownie zanotował Mathieu Valbuena.

Między 46. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Asterasu Trypolis: Sito, Xesc Regis, José Valiente, na ich miejsce weszli: Sudais Ali, Adrián Riera, Eneko Capilla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rúbena Semeda, Mathieu Valbueny zajęli: Pape Cissé, Konstantinos Fortounis. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Ousseynou Ba z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Lazar Ranđelović, a murawę opuścił Giorgos Masouras. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Panagiotis Tzimas wszedł za Luisa Fernándeza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Konstantinos Fortounis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakos Pireus, strzelając kolejnego gola w 81. minucie meczu. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy Olympiakos Pireus: El Soudani, Oleg Reabciuk, a na ich miejsce weszli Youssef El-Arabi, Jose Holebas.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Bruma. Sytuację bramkową stworzył Mohamed Camara.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Regis
23′ 29′ Nikos Papadopoulos
Jose Holebas85′
22′ 70′ José Luis Valiente Giménez
Mohamed Mady Camara  40′
Leonardo Costa Silva
Armindo Tué Na Bangna  86′
46′ Andrés Pascual Santoja
Giorgos Masouras76′
Franco Bellocq
Yann Gérard M'Vila
77′ Luis Fernández Teijeiro
Mathieu Valbuena60′
46′ Francesc Regis Crespí
Youssef El-Arabi85′
29′ Antonis Tsiftsis
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
70′ Eneko Capilla González
Konstantinos Fortounis60′  81′
Giorgos Kanellopoulos
Lazar Ranđelović76′
46′ Adrián Riera Torrecillas
Tiago Silva
77′ Panagiotis Tzimas
El Arabi Soudani85′
46′ Sudais Ali Baba
Marios Vrousai

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.