Asteras Trypolis FC - Atromitos Ateny 2-0 (1-0). Liga grecka - 12. kolejka Super League 1

W starciu 12. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 14 grudnia, zespół Asterasu Trypolis wygrał z Atromitos 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2020-12-14 18:30 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: Manolis Skoulas
Asteras Trypolis FC
Atromitos Ateny
2
0
Xesc Regis 29'
J. Barrales 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka Atromitos wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Rodrigo Gómez został zastąpiony przez Adriána Rierę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Asterasu Trypolis w 29. minucie spotkania, gdy Xesc Regis zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Pepe Castañowi z Asterasu Trypolis. Była to 41. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Asterasu Trypolis.

Kibice Atromitos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiera Umbidesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Juan Muñiz. W 61. minucie Sito został zmieniony przez Luisa Fernándeza, a za Giannisa Kotsirasa wszedł na boisko Rubén García, co miało wzmocnić zespół Asterasu Trypolis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josipa Tomaševicia na Spirosa Risvanisa.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atromitos: Josipowi Tomaševiciowi w 62. i Amirowi Agayevowi w 66. minucie. Niedługo później trener Asterasu Trypolis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Léo Tilica, a murawę opuścił Xesc Regis.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Asterasu Trypolis w 85. minucie spotkania, gdy Jerónimo Barrales strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Juan Munafo z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Andreas Gianniotis
82′ Giannis Kotsiras
Rodrigo Galo Brito
Daniel Suárez García Osorio
Dimitrios Goutas
41′ José Castaño Muñoz
Lucas Galvão da Costa Souza
Federico Hernán Álvarez
Josip Tomašević62′ 72′
88′ Juan Manuel Munafo
Spyridon Natsos
 29′ 83′ Francesc Regis Crespí
Georgios Ntaviotis
61′ Andrés Pascual Santoja
Clarck N'Sikulu46′
Walter Matías Iglesias
Charis Charisis56′
18′ Rodrigo Manuel Gómez
Juan Muñiz Gallego57′
 85′ (k.) Jerónimo Barrales
Georgios Manousos56′
Antonis Tsiftsis
Christos Mandas
82′ Rubén García Canales
Azer Buszuladżić
18′ Adrián Riera Torrecillas
Lazaros Christodoulopoulos56′
José Luis Valiente Giménez
Kostas Kotsopoulos46′
83′ Leonardo Costa Silva
Patrick Salomon
61′ Luis Fernández Teijeiro
Javier Horacio Umbides57′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Atromitos w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.