Asteras Trypolis FC - AEK Ateny 1-1 (0-0). Liga grecka - 9. kolejka Super League 1

W spotkaniu 9. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 12 maja, zespół Asterasu Trypolis zremisował z AEK Ateny 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli.

9. kolejka Grecja - Super League 1
2021-05-12 18:30 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: Angelos Evangelou
Asteras Trypolis FC
AEK Ateny
1
1
G. Kotsiras 63'
K. Ansarifard 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka AEK Ateny wygrała aż 14 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół AEK Ateny w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie bramkę zdobył Karim Ansarifard. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christos Albanis.

W 60. minucie za Sitę wszedł Xesc Regis. Trener Asterasu Trypolis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Panagiotisa Tzimasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rodrigo Gómez. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W tej samej minucie w jedenastce Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Giorgos Kanellopoulos wszedł za Franca Bellocqa.

Zespół gości krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ drużyna Asterasu Trypolis doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Giannis Kotsiras. Bramka padła po podaniu Juana Munafy.

Chwilę później trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Konstantinos Galanopoulos, a murawę opuścił Michalis Bakakis. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze AEK Ateny: Muamer Tankovic, Christos Albanis, Karim Ansarifard, Mario Mitaj, na ich miejsce weszli: Ioannis Sardelis, Petros Mandalos, Michalis Kosidis, Theodosis Macheras. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo Tiliki, Federica Álvareza zajęli: Sudais Ali, Christos Tasoulis. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Giorgos Athanasiadis
 63′ Giannis Kotsiras
Michalis Bakakis65′
Daniel Suárez García Osorio
Efstratios Svarnas
90′ José Castaño Muñoz
Ionuţ Nedelcearu
86′ Federico Hernán Álvarez
Damian Szymański
Juan Manuel Munafo
Stavros Vasilantonopoulos80′
73′ Leonardo Costa Silva
Mario Mitaj82′
60′ Andrés Pascual Santoja
Jewhen Szachow
60′ Franco Bellocq
Muamer Tankovic65′
60′ Rodrigo Manuel Gómez
Theodosis Macheras82′
86′ Christos Tasoulis
Petros Mantalos76′
60′ Giorgos Kanellopoulos
Ioannis Sardelis65′
60′ Panagiotis Tzimas
Efthymios Christopoulos
73′ Sudais Ali Baba
Michalis Kosidis76′
60′ Francesc Regis Crespí

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedenastka AEK Ateny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.