Aris Thessaloniki - AEK Ateny 3-2 (0-0). Liga - 35. kolejka

W meczu 35. kolejki Super League 1, który rozegrany został 14 maja, jedenastka Arisu Thessaloniki zwyciężyła z AEK Ateny 3-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Kleanthis Vikelidis Stadium. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Damiana Szymańskiego, Grzegorza Krychowiaka z AEK Ateny.

W  meczu 35. kolejki  Super League 1, który rozegrany został 14 maja, jedenastka Arisu Thessaloniki zwyciężyła  z AEK Ateny  3-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Kleanthis Vikelidis Stadium. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Damiana Szymańskiego, Grzegorza Krychowiaka z AEK Ateny.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań zespół Arisu Thessaloniki wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 51. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Javierowi Matilli i Grzegorzowi Krychowiakowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 53. minucie spotkania, gdy Levi Garcia strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ehsan Hajsafi.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Nordinowi Amrabatowi, zawodnikowi AEK Ateny.

W 58. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Levi Garcia z AEK Ateny. W 62. minucie Facundo Bertoglio został zmieniony przez Mateo Garcię.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Arisu Thessaloniki: Emanuel Sakic, Luis Palma, a na ich miejsce weszli Daniel Sundgren, Juan Iturbe. W 66. minucie kartkę otrzymał Petros Mantalos z zespołu AEK Ateny.

Piłkarze Arisu Thessaloniki odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Luis Palma.

Chwilę później trener AEK Ateny postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Petrosa Mantalosa wszedł Milad Mohammadi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka AEK Ateny nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Jedenastka Arisu Thessaloniki wyrównała wynik meczu. W 85. minucie Daniel Mancini wyrównał wynik meczu.

W 90. minucie kartkę dostał Damian Szymański, zawodnik AEK Ateny.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Mateo Garcia.

Dwie minuty później w zespole Arisu Thessaloniki doszło do zmiany. Georgios Delizisis wszedł za Aboubakara Kamarę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Piłkarze Arisu Thessaloniki dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Arisu Thessaloniki w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka AEK Ateny w drugiej połowie dokonała czterech zmian.