Aris Saloniki - Panaitolikos GFS 5-1 (4-0). Liga grecka - 7. kolejka Super League 1

W starciu 7. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 24 października, zespół Arisu Saloniki wysoko wygrał z Panaitolikos GFS 5-1 (4-0). Mecz na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach obejrzało 7 042 widzów.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2021-10-24 15:00 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Widzów: 7042 | Arbiter: Aristomenis Koutsiaftis
N. Vergos 67'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Panaitolikos GFS wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Arisu Saloniki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Aboubakar Kamara. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 23. minucie Ivan Varone został zmieniony przez Christosa Belevonisa. W 29. minucie kartką został ukarany Brian Lluy, piłkarz Panaitolikos GFS.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Arisu Saloniki, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Facundo Bertoglio. Asystę zanotował Aboubakar Kamara.

Prawie natychmiast Daniel Sundgren wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arisu Saloniki, strzelając kolejnego gola w 37. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Aboubakara Kamary.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS: Derkowi Corneliusowi w 38. i Christosowi Belevonisowi w 43. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arisu Saloniki w 43. minucie spotkania, gdy Bruno Gama zdobył z karnego czwartą bramkę.

Na drugą połowę jedenastka Panaitolikos GFS wyszła w zmienionym składzie, za Briana Lluego wszedł Konstantinos Apostolakis.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie wynik na 5-0 podwyższył Papa N'Diaye. Przy strzeleniu gola asystował Fabiano.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aris Saloniki: Papie N'Diaye w 58. i Lucasowi Sasie w 62. minucie. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Nikolaos Vergos. W 71. minucie w drużynie Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Nikolaos Karelis wszedł za Nikolaosa Vergosa.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS: Fabienowi Antunesowi w 75. i Fredericowi Duartemu w 80. minucie. W tej samej minucie karnego dla Aris Saloniki nie wykorzystał Juan Iturbe. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 83. minucie Mateo García został zmieniony przez Matillę, a za Aboubakara Kamarę wszedł na boisko Dimitris Manos, co miało wzmocnić jedenastkę Arisu Saloniki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandrosa Malisa na Makisa Bakadimasa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aris Saloniki: Matilli w 85. minucie i Juanowi Iturbemu w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Nikolaos Melissas
 37′ Daniel Andreas Sundgren
Fabien Antunes75′
 52′ 58′ 60′ Papa Alioune N'Diaye
Deybi Aldair Flores Flores
83′ Mateo Ezequiel García
Angelos Tsigaras
 43′ (k.) 61′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Ivan Varone23′
James Alexander Jeggo
Sahr Jonathan Morsay
 34′ 60′ Facundo Daniel Bertoglio
Nikolaos Vergos  67′ (k.) 71′
 18′ (k.) 83′ Aboubakar Kamara
Vasilis Skiadas
83′ 85′ Magro Javier Matilla
Branko Vrgoč
61′ Daniel Mancini
Konstantinos Apostolakis46′
60′ 62′ Lucas Pacheco Affini
Dimitrios Fytopoulos
60′ 80′ (k.) 90′ Juan Manuel Iturbe
Christos Belevonis23′ 43′
83′ Dimitris Manos
Nikolaos Karelis71′

Drużyna Arisu Saloniki była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Panaitolikos GFS pokazał pięć.

Zespół Arisu Saloniki w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech graczy.