Aris Saloniki - Panaitolikos GFS 0-0. Liga grecka - 22. kolejka Super League 1

W meczu 22. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 14 lutego, zespół Arisu Saloniki zremisował z Panaitolikos GFS 0-0. Pojedynek odbył się na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach.

22. kolejka Grecja - Super League 1
2021-02-14 14:00 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Aristidis Vatsios
Aris Saloniki FC
Panaitolikos GFS Agrinio
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół Panaitolikos GFS wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Arisu Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Xande Silva, a murawę opuścił Facundo Bertoglio. W tej samej minucie Daniel Mancini został zastąpiony przez Brunona Souzę.

W 70. minucie Mateo García został zmieniony przez Kostasa Mitroglou, a za Ergysa Kace'a wszedł na boisko Emanuel Sakic, co miało wzmocnić drużynę Arisu Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aymena Tahara na Delvina Ndingę. A kibice Panaitolikos GFS nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dálcia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gboly Ariyibi. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze Panaitolikos GFS: Alexandros Malis, Javier Mendoza, a na ich miejsce weszli Hélder Barbosa, Angelos Tsigaras.

Elías Iván Pereyra
79′ Ergys Kace
Angelos Tsigaras90′
70′ Mateo Ezequiel García
Hélder Jorge Leal Rodrigues Barbosa90′
33′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Gboly Ariyibi27′ 84′
Lucas Pacheco Affini
Aymen Tahar79′
59′ Facundo Daniel Bertoglio
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
59′ Daniel Mancini
Joaquín Arzura
79′ Emanuel Sakic
Gomes Dalcio84′
Panagiotis Sengergis
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
59′ Bruno Felipe Souza da Silva
Franco Eduardo Mazurek
Dimitris Manos
Javier Osvaldo Mendoza90′
70′ Kostas Mitroglou
Delvin Ndinga79′
59′ Alexandre Nascimento Costa Silva
Nikolaos Vergos

Przewaga jedenastki Arisu Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Arisu Saloniki dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.