Aris Saloniki FC - PAOK Saloniki 0-1 (0-1). Liga grecka - 5. kolejka Super League 1

21 kwietnia na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się spotkanie 5. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i PAOK Saloniki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PAOK Saloniki 1-0. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Karol Świderski.

5. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-21 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Willy Delajod
Aris Saloniki FC
PAOK Saloniki
0
1
S. Schwab 7'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 starć zespół PAOK Saloniki wygrał 19 razy i zanotował 10 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAOK Saloniki w siódmej minucie spotkania, gdy Stefan Schwab strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Karol Świderski.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateo Garcíę z Arisu Saloniki, a w 40. minucie Karola Świderskiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PAOK Saloniki.

W 57. minucie José Crespo został zastąpiony przez Ioannisa Michailidisa. W 58. minucie w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Matilla wszedł za Jamesa Jeggo.

Między 58. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Arisu Saloniki: Daniel Mancini, Emanuel Sakic, Dimitris Manos, na ich miejsce weszli: Bruno Gama, Daniel Sundgren, Kostas Mitroglou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Omara El Kaddouriego, Karola Świderskiego zajęli: Amr Warda, Theocharis Tsiggaras. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PAOK Saloniki: Abdulowi Babie w 60. i Douglasowi w 67. minucie. Trener Arisu Saloniki postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Mateo Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Xande Silvę, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę obejrzał Amr Warda z zespołu gości. Amr Warda z PAOK Saloniki w 86. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 84. minucie. Kibice PAOK Saloniki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Krmenčíka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andrija Żivković.

Alexandros Paschalakis
70′ Emanuel Šakić
Rodrigo Alves Soares
58′ James Alexander Jeggo
Douglas Augusto Soares Gomes67′
58′ Daniel Mancini
Andrija Żivković90′
31′ 79′ Mateo Ezequiel García
Omar El Kaddouri72′
Lucas Pacheco Affini
Abdul Rahman Baba60′
Facundo Daniel Bertoglio
Stefan Schwab  7′
79′ Dimitris Manos
Ioannis Konstantelias
70′ Daniel Andreas Sundgren
Thomas Murg
58′ Magro Javier Matilla
Theocharis Tsingaras72′
58′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Amr Medhat Warda72′ 84′ 86′
79′ Kostas Mitroglou
Michael Krmenčík90′
79′ Alexandre Nascimento Costa Silva
Christos Tzolis

Drużyna Arisu Saloniki miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom PAOK Saloniki, a zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna PAOK Saloniki w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.