Aris Saloniki FC - Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0). Liga grecka - 3. kolejka Super League 1

22 września na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się starcie 3. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i Panathinaikos Ateny. Mecz zakończył się zwycięstwem Arisu Saloniki 1-0. Spotkanie obejrzało 9 259 widzów.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-22 19:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Widzów: 9259 | Arbiter: Anastasios Papapetrou
Aris Saloniki FC
Panathinaikos Ateny
1
0
A. Kamara 10'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Drużyna Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrała aż 26 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Aboubakar Kamara dla drużyny Arisu Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Facundo Bertoglio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arisu Saloniki.

Drugą połowę jedenastka Arisu Saloniki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Facunda Bertoglia wszedł Papa N'Diaye. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Papie N'Diayemu, piłkarzowi gospodarzy.

Trener ”Koniczynek” postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Lucasa Villafáñeza i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiána Palaciosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos został zastąpiony przez Maurícia. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Od 71 minuty boisko opuścili piłkarze Arisu Saloniki: Bruno Gama, Daniel Mancini, Lucas Sasha, na ich miejsce weszli: Mateo García, Juan Iturbe, Matilla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tasosa Chatzigiovanisa, Fotisa Ioannidisa, Achilleasa Poungourasa zajęli: Carlos Carlitos, Federico Macheda, Ramon Lundqvist. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sokratis Dioudis
90′ Daniel Andreas Sundgren
Giannis Kotsiras
67′ Fabiano Leismann
Francisco Velez
Jakub Brabec
Achilleas Poungouras87′
Cristian George Ganea
Juan Carlos Perez Lopez90′
90′ Lucas Pacheco Affini
Ruben Salvador Perez Del Marmol86′
82′ 82′ Daniel Mancini
Tasos Chatzigiovanis72′
71′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Mateus da Silva Vital Assumpção
James Alexander Jeggo
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos61′
46′ Facundo Daniel Bertoglio
Lucas Martín Villafáñez61′
 10′ 86′ Aboubakar Kamara
Zvonimir Šarlija
71′ Mateo Ezequiel García
Maurício José da Silveira Júnior61′
90′ Magro Javier Matilla
Ramon Pascal Lundqvist87′
46′ 61′ Papa Alioune N'Diaye
Aitor Cantalapiedra Fernández
82′ Juan Manuel Iturbe
Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos72′
Mohanad Ali Kadhim Al-Shammari
Federico Macheda87′
Dimitris Manos
Sebastián Alberto Palacios61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Arisu Saloniki otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Arisu Saloniki w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.