Aris Saloniki FC - Panathinaikos Ateny 0-1 (0-1). Liga grecka - 17. kolejka Super League 1

17 stycznia na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbył się mecz 17. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i Panathinaikos Ateny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Panathinaikos Ateny 1-0.

17. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-17 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Anastasios Sidiropoulos
Aris Saloniki FC
Panathinaikos Ateny
0
1
A. Kampetsis 10'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 starć drużyna Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrała 25 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Anargyros Kampetsis dla drużyny Panathinaikos Ateny. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fran Vélez.

Między 11. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Arisu Saloniki i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Koniczynek”.

Kibice Arisu Saloniki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dimitrisa Manosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Cristian López. W 55. minucie w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Lucas Sasha wszedł za Jamesa Jeggo.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Yohanowi Benalouane'owi z jedenastki gospodarzy. W 68. minucie Daniel Mancini zastąpił Xande Silvę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Yohan Mollo, zawodnik gości.

Po chwili trener ”Koniczynek” postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maurícia wszedł Ilias Chatzitheodoridis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Arisu Saloniki: Cristian Ganea, Emanuel Sakic, a na ich miejsce weszli Nicolas Ioannou, Daniel Sundgren. W 85. minucie kartkę dostał Emanuel Sakic z Arisu Saloniki.

Sokratis Dioudis
81′ Daniel Sundgren
Yohan Mollo73′
Lindsay Rose
Bart Schenkeveld
58′ Yohan Benalouane
Achilleas Poungouras11′
33′ 81′ Nicolas Ioannou
Juan Carlos Perez Lopez
55′ James Alexander Jeggo
Dimitrios Emmanouilidis74′
68′ Daniel Mancini
Fotis Ioannidis80′
11′ 46′ Cristian López Santamaría
Facundo Sánchez
81′ Cristian George Ganea
Yassin Ayoub
81′ 85′ Emanuel Sakic
Ioannis Bouzoukis
Ergys Kace
Tasos Chatzigiovanis74′
55′ Lucas Pacheco Affini
Aitor Cantalapiedra Fernández
46′ Dimitris Manos
Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos80′
68′ Alexandre Nascimento Costa Silva
Federico Macheda

Przewaga jedenastki Arisu Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a ”Koniczynkom” przyznał dwie.

Drużyna Arisu Saloniki w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.