Aris Saloniki FC - Panathinaikos Ateny 0-0. Liga grecka - 9. kolejka Super League 1

W spotkaniu 9. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 12 maja, drużyna Arisu Saloniki zremisowała z Panathinaikos Ateny 0-0. Mecz odbył się na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach.

9. kolejka Grecja - Super League 1
2021-05-12 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Istvan Vad II
Aris Saloniki FC
Panathinaikos Ateny
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrała aż 26 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 17. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 53. minucie Bart Schenkeveld zastąpił Facunda Sáncheza. Trener ”Koniczynek” postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Tasosa Chatzigiovanisa i na pole gry wprowadził napastnika Fotisa Ioannidisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie Panathinaikos Ateny doszło do zmiany. Maurício wszedł za Carlosa Carlitosa. W tej samej minucie trener Arisu Saloniki postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Bertoglia. Na boisko wszedł Bruno Gama, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Achilleas Poungouras osłabiając tym samym zespół gości.

Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Federico Macheda został zmieniony przez Dimitrisa Karagiannisa, a za Younousse'a Sankharégo wszedł na boisko Ioannis Bouzoukis, co miało wzmocnić drużynę Panathinaikos Ateny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Manciniego na Brunona Souzę oraz Emanuela Sakica na Daniela Sundgrena.

Sokratis Dioudis73′
85′ Emanuel Šakić
Yohan Mollo
9′ Georgios Delizisis
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos17′
79′ Daniel Mancini
Tasos Chatzigiovanis64′
Mateo Ezequiel García
Lucas Martín Villafáñez
Lucas Pacheco Affini
Younousse Sankharé76′
64′ Facundo Daniel Bertoglio
Federico Macheda10′ 75′
90′ Dimitris Manos
Yassin Ayoub
85′ Daniel Andreas Sundgren
Ioannis Bouzoukis76′
Lerin Duarte
Maurício José da Silveira Júnior64′ 90′
79′ Bruno Felipe Souza da Silva
Fotis Ioannidis64′
64′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Yeni Atito N'Gbakoto
Alexandre Nascimento Costa Silva
António Manuel Pereira Xavier

Zespół Arisu Saloniki miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. ”Koniczynki” otrzymały w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Arisu Saloniki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.