Aris Saloniki FC - Olympiakos Pireus 1-1 (1-0). Liga grecka - 7. kolejka Super League 1

5 maja na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się starcie 7. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i Olympiakos Pireus. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2021-05-05 16:15 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Roei Reinshreiber
Aris Saloniki FC
Olympiakos Pireus
1
1
D. Manos 11'
K. Fortounis 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Olympiakos Pireus wygrała aż 32 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Arisu Saloniki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Dimitris Manos dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 38. minucie kartkę obejrzał Yohan Benalouane z Arisu Saloniki. W 39. minucie za Georgiosa Delizisisa wszedł Lindsay Rose. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arisu Saloniki.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Lazar Ranđelović z jedenastki gości. Była to 51. minuta meczu. Trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Koka, a murawę opuścił Marios Vrousai.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Olympiakos Pireus doszło do zmiany. Konstantinos Fortounis wszedł za Mathieu Valbuenę. A trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matillę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dimitris Manos. Między 70. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Arisu Saloniki: Facundo Bertoglio, James Jeggo, Daniel Mancini, na ich miejsce weszli: Xande Silva, Mateo García, Nicolas Ioannou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hugona Cuypersa, Mohameda Drägera, Vasiliosa Sourlisa zajęli: Youssef El-Arabi, Alexios Kalogeropoulos, Andreas Bouchalakis.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Konstantinos Fortounis. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Koka.

W 89. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Bruno Gama nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mohamed Dräger77′
38′ Yohan Benalouane
Rúben Afonso Borges Semedo
39′ Georgios Delizisis
Yann Gérard M'Vila
Emanuel Šakić
Oleg Reabciuk
Lucas Pacheco Affini
Tiago Silva
80′ Daniel Mancini
Lazar Ranđelović51′
89′ (k.) Bruno Alexandre Vilela Gama
Marios Vrousai68′
80′ James Alexander Jeggo
Vasilios Sourlis77′
70′ Facundo Daniel Bertoglio
Mathieu Valbuena69′
 11′ 69′ Dimitris Manos
Hugo Cuypers77′
Marios Siampanis
José Pedro Malheiro de Sá
Cristian George Ganea
Alexios Kalogeropoulos77′
80′ Nicolas Ioannou
Thanasis Androutsos
39′ Lindsay Rose
Andreas Bouchalakis77′
80′ Mateo Ezequiel García
Mohamed Mady Camara
69′ Magro Javier Matilla
Konstantinos Fortounis69′  82′
Bruno Felipe Souza da Silva
Youssef El-Arabi77′
Kostas Mitroglou
Ahmed Hassan Mahgoub68′
70′ Alexandre Nascimento Costa Silva
Armindo Tué Na Bangna

Przewaga drużyny Olympiakos Pireus w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.