Aris Saloniki FC - Asteras Trypolis FC 1-0 (1-0). Liga grecka - 12. kolejka Super League 1

W pojedynku 12. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 5 grudnia, jedenastka Arisu Saloniki zwyciężyła z Asterasem Trypolis 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach obejrzało 7 460 widzów.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2021-12-05 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Widzów: 7460 | Arbiter: Georgios Tzovaras
Aris Saloniki FC
Asteras Trypolis FC
1
0
Bruno Gama 41'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Arisu Saloniki wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Daniel Sundgren został zmieniony przez Emanuela Šakicia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Pepe Castaño z Asterasu Trypolis. Była to 29. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Bruno Gama dla jedenastki Arisu Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Daniel Mancini.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arisu Saloniki.

W 47. minucie arbiter przyznał kartkę Adriánowi Rierze z jedenastki gości. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Sudais Ali wszedł za Jerónima Barralesa.

W tej samej minucie trener Asterasu Trypolis postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Walter Iglesias, a murawę opuścił Juan Munafo. A kibice Arisu Saloniki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Iturbego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Daniel Mancini. Między 70. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Arisu Saloniki: Bruno Gama, Facundo Bertoglio, Aboubakar Kamara, na ich miejsce weszli: Mateo García, Matilla, Dimitris Manos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Carmony, Xesca Regisa, Kévina Soniego zajęli: Rubén García, Georgios Kanellopoulos, Asier Benito.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamesa Jeggo z Arisu Saloniki, a w 84. minucie Pichu Atienzę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Antonis Tsiftsis
26′ Daniel Andreas Sundgren
José Luis Valiente Giménez
70′ Daniel Mancini
Francesc Regis Crespí86′
 41′ 70′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Adrián Riera Torrecillas47′
72′ James Alexander Jeggo
Juan Manuel Munafo67′
85′ Facundo Daniel Bertoglio
Kévin Soni86′
86′ Aboubakar Kamara
Christos Tasoulis
26′ Emanuel Šakić
Walter Matías Iglesias67′
70′ Mateo Ezequiel García
Georgios Kanellopoulos86′
85′ Magro Javier Matilla
Sudais Ali Baba67′
70′ Juan Manuel Iturbe
Asier Benito Sasiain86′
86′ Dimitris Manos
Leonardo Costa Silva

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Arisu Saloniki otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.