Aris Saloniki FC - AEK Ateny 1-3 (0-3). Liga grecka - 3. kolejka Super League 1

11 kwietnia na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się spotkanie 3. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i AEK Ateny. Starcie zakończyło się zwycięstwem AEK Ateny 3-1.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-11 14:00 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Aliaksei Kulbakov
K. Ansarifard 36'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów drużyna AEK Ateny wygrała 25 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 12. minucie spotkania, gdy Muamer Tankovic strzelił z karnego pierwszego gola.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Konstantinosowi Galanopoulos w 23. i Efstratiosowi Svarnasowi w 27. minucie.

Zespół Arisu Saloniki ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Stavros Vasilantonopoulos. W zdobyciu bramki pomógł Damian Szymański.

W 36. minucie arbiter pokazał kartkę Lindsay Rose, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 36. minucie spotkania, gdy Karim Ansarifard strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Hélder Lopes z jedenastki gości.

Na drugą połowę zespół Arisu Saloniki wyszedł w zmienionym składzie, za Brunona Souzę wszedł Dimitris Manos. W 54. minucie kartkę obejrzał Facundo Bertoglio z Arisu Saloniki.

Piłkarze Arisu Saloniki odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie wynik ustalił Daniel Mancini. Przy zdobyciu bramki pomagał Dimitris Manos.

W 60. minucie za Stavrosa Vasilantonopoulos wszedł Mario Mitaj. W 64. minucie w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Petros Mandalos wszedł za Konstantinosa Galanopoulos. Chwilę później trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Nélson Oliveira, a murawę opuścił Levi Garcia.

A trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mateo Garcíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Daniel Mancini. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AEK Ateny i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Panagiotis Tsintotas90′
70′ Daniel Sundgren
Stavros Vasilantonopoulos  28′ 60′
36′ Lindsay Rose
Ionuţ Nedelcearu82′
86′ Georgios Delizisis
Efstratios Svarnas27′
Emanuel Sakic
Hélder Filipe Oliveira Lopes43′
Lucas Pacheco Affini
Konstantinos Galanopoulos23′ 64′
46′ Bruno Felipe Souza da Silva
Damian Szymański74′
87′ Alexandre Nascimento Costa Silva
Nenad Krstičić
James Alexander Jeggo
Levi Samuel Garcia65′
54′ Facundo Daniel Bertoglio
Karim Ansarifard  36′ (k.) 76′
 56′ 70′ Daniel Mancini
Muamer Tankovic  12′ (k.)
Marios Siampanis
Giorgos Athanasiadis
Petros Bagalianis
Vasilis Chatziemmanouil
70′ Cristian George Ganea
Petros Mandalos64′
Apostolos-Ilias Martinis
Mario Mitaj60′
Petros Bakoutsis
Christos Albanis
70′ 74′ Mateo Ezequiel García
Michalis Kosidis76′
86′ Magro Javier Matilla
Nelson Oliveira65′
46′ Dimitris Manos

87′ Kostas Mitroglou

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna AEK Ateny w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.