Aris Saloniki FC - AE Larissa 1-0 (1-0). Liga grecka - 19. kolejka Super League 1

26 stycznia na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się spotkanie 19. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i AE Larissa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arisu Saloniki 1-0.

19. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-26 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Stefanos Koubarakis
Aris Saloniki FC
AE Larissa
1
0
L. Rose 30'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka AE Larissa wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. 11 meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dimitrisa Manosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Daniel Mancini. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedyną bramkę meczu dla Arisu Saloniki zdobył Lindsay Rose w 30. minucie. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Facunda Bertoglia z Arisu Saloniki, a w 44. minucie Dimitrisa Pinakasa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Arisu Saloniki.

Drugą połowę zespół AE Larissa rozpoczął w zmienionym składzie, za Tima Sparva wszedł Radomir Milosavljević. W 54. minucie kartką został ukarany Adrián Colombino, zawodnik AE Larissa.

W 65. minucie Nikola Trujić zastąpił Mathíasa Acuñę. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolasa Ioannou z Arisu Saloniki, a w 78. minucie Fiorina Durmishaja z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener AE Larissa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Spyridon Glinos, a murawę opuścił Dimitris Pinakas.

W 87. minucie kartkę dostał Radomir Milosavljević z jedenastki gości. W 88. minucie Facundo Bertoglio został zmieniony przez Ergysa Kace'a, co miało wzmocnić drużynę Arisu Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikosa Karanikasa na Marka Nuniča. W drugiej połowie nie padły gole.

Vladimir Bajić
70′ Daniel Sundgren
Nikos Karanikas90′
 30′ Lindsay Rose
Nikola Žižić
Georgios Delizisis
Urosz Cosić
67′ Nicolas Ioannou
Alexios Michail
69′ James Alexander Jeggo
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez54′
69′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Dimitris Pinakas44′ 83′
Mateo Ezequiel García
Tim Sparv46′
Lucas Pacheco Affini
Alexandros Nikolias
37′ 88′ Facundo Daniel Bertoglio
Fiorin Durmishaj78′
19′ Daniel Mancini
Theocharis Iliadis
70′ Emanuel Sakic
Georgios Maidanos
69′ Magro Javier Matilla
Spyridon Glinos83′
88′ Ergys Kace
Mathías Alexander Acuña Maciel65′
Cristian López Santamaría
Radomir Milosavljević46′ 87′
19′ Dimitris Manos
Marko Nunič90′
69′ Alexandre Nascimento Costa Silva
Georgios Zacharakis

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Arisu Saloniki, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół Arisu Saloniki wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.