Aris Saloniki FC - AE Larissa 1-0 (1-0). Liga grecka - 19. kolejka Super League 1

26 stycznia na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się spotkanie 19. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i AE Larissa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arisu Saloniki 1-0.

26 stycznia  na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się spotkanie  19. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Arisu Saloniki  i AE Larissa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arisu Saloniki 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka AE Larissa wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. 11 meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dimitrisa Manosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Daniel Mancini. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedyną bramkę meczu dla Arisu Saloniki zdobył Lindsay Rose w 30. minucie. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Facunda Bertoglia z Arisu Saloniki, a w 44. minucie Dimitrisa Pinakasa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Arisu Saloniki.

Drugą połowę zespół AE Larissa rozpoczął w zmienionym składzie, za Tima Sparva wszedł Radomir Milosavljević. W 54. minucie kartką został ukarany Adrián Colombino, zawodnik AE Larissa.

W 65. minucie Nikola Trujić zastąpił Mathíasa Acuñę. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolasa Ioannou z Arisu Saloniki, a w 78. minucie Fiorina Durmishaja z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener AE Larissa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Spyridon Glinos, a murawę opuścił Dimitris Pinakas.

W 87. minucie kartkę dostał Radomir Milosavljević z jedenastki gości. W 88. minucie Facundo Bertoglio został zmieniony przez Ergysa Kace'a, co miało wzmocnić drużynę Arisu Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikosa Karanikasa na Marka Nuniča. W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Arisu Saloniki, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół Arisu Saloniki wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna AE Larissa rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Volos New Football Club. Tego samego dnia Asteras Trypolis FC będzie rywalem zespołu Arisu Saloniki w meczu, który odbędzie się w Tripoli.