Apollon Smirnis - Volos New Football Club 1-3 (0-1). Liga grecka - 2. kolejka Super League 1

19 września na Stadio Georgios Kamaras w Atenach odbył się mecz 2. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Apollonu Smirnis i Volosu New Football Club. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Volosu New Football Club 3-1. Na stadionie zasiadło 439 widzów.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-19 15:00 | Stadion: Stadio Georgios Kamaras | Widzów: 439 | Arbiter: Konstantinos Perrakis
J. Bartolo 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Volosu New Football Club wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Volosu New Football Club trafił do bramki rywala. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Paolo Fernandes. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Julián Bartolo.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Paolowi Fernandesowi w 37. i Tasosowi Tsokanisowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Volosu New Football Club.

Drugą połowę drużyna Apollonu Smirnis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jordego Tutuarimę wszedł Dimosthenis Baxevanidis.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volosu New Football Club w 49. minucie spotkania, gdy Tom van Weert zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Emiliano Purita.

W 52. minucie kartkę otrzymał Dimosthenis Baxevanidis z zespołu gospodarzy. W 53. minucie Wajdi Sahli zastąpił Sotirisa Tsiloulisa.

Niedługo później Julián Bartolo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Volosu New Football Club, strzelając kolejnego gola w 63. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Adrien Regattin.

W 64. minucie w drużynie Volosu New Football Club doszło do zmiany. Sotiris Ninis wszedł za Paola Fernandesa.

Piłkarze Apollonu Smirnis szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę pocieszenia zdobył Nikolaos Ioannidis. Asystę zanotował Sotiris Tsiloulis.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Antonisa Ntentakisa z Apollonu Smirnis, a w 80. minucie Borisa Klaimana z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Boris Klaiman80′
72′ Antonis Ntentakis
Emiliano Purita
Christos Lisgaras
Franco Gastón Romero Ponte
Bruno Alves
Fausto Grillo
46′ Jordy Tutuarima
Franco Ferrari
Edwin Fabry Castro Barros
Paolo Fernandes Cantin  4′ 37′ 64′
60′ Giorgos Papageorgiou
Julián Bartolo  63′ 74′
Vykintas Slivka
Tasos Tsokanis44′
53′ Giorgos Pamlidis
Kevin Duvan Ante Rosero86′
53′ Abiola Adedeji Dauda
Tom van Weert  49′
53′ Wajdi Sahli
Adrien Regattin
Konstantinos Kotsaris
Matic Kotnik
46′ 52′ Dimosthenis Baxevanidis
Alexandre Miguel Barros Soares74′
60′ Florentin Matei
Dimitris Metaxas
53′ Sotiris Tsiloulis
Sotiris Ninis64′
53′ Rajiv van La Parra
Kamil Wojtkowski86′
53′  65′ Nikolaos Ioannidis
Alexandros Tereziou

Przewaga zespołu Apollonu Smirnis w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Volosu New Football Club przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Volosu New Football Club w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.