Apollon Smirnis FC - PAS Lamia 1964 0-1 (0-1). Liga grecka - 6. kolejka Super League 1

18 lutego na Stadio Georgios Kamaras w Atenach odbyło się starcie 6. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Apollonu Smirnis i PAS Lamia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PAS Lamia 1-0.

6. kolejka Grecja - Super League 1
2021-02-18 16:15 | Stadion: Stadio Georgios Kamaras | Arbiter: Praxiteles Zachariadis
Apollon Smirnis FC
PAS Lamia 1964
0
1
B. Arabuli 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół PAS Lamia wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Apollon Smirnis: Fatjonowi Andoniemu w 15. i Savvasowi Tsabourisowi w 25. minucie.

Jedynego gola z karnego strzelił Bachana Arabuli dla zespołu PAS Lamia. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAS Lamia.

W 50. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Lazarowi Romaniciowi, piłkarzowi gości. Trzeba było trochę poczekać, aby trener PAS Lamia postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Bachanę Arabulego wszedł Manjrekar James, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie PAS Lamia utrzymać prowadzenie.

W 77. minucie Fatjon Andoni został zmieniony przez Anthony'ego Mouniera. W tej samej minucie Savvas Tsabouris został zmieniony przez Dimosthenisa Baxevanidisa, a za André Calisira wszedł na boisko Domingues, co miało wzmocnić zespół Apollonu Smirnis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anastasiosa Karamanos na Adamę Ba. Na 12 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał żółtą kartkę André Calisirowi z Apollonu Smirnis.

W 87. minucie czerwone kartki dostali: Savvas Tsabouris (po drugiej żółtej) z Apollonu Smirnis i Lazar Romanić (po drugiej żółtej) z PAS Lamia. W doliczonym czasie gry w drużynie PAS Lamia doszło do zmiany. Theódór Bjarnason wszedł za Miloša Deleticia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Christos Lisgaras, zawodnik Apollonu Smirnis.

Devis Rogers Epassy Mboka
25′ 89′ 77′ Savvas Tsabouris
Ioannis Skondras
78′ 86′ André Calisir
Daniel Adejo
90′ Christos Lisgaras
Adam Tzanetopoulos
Karlo Bručić
Ángel Martínez Ortega
15′ 77′ Fatjon Andoni
Konstantinos Theodoropoulos
77′ Dimosthenis Baxevanidis
Manjrekar James73′
86′ Luiz Gustavo Domingues
Theódór Elmar Bjarnason90′
77′ Anthony Mounier
Francisco Medina Luna
Ioannis Varkas
Gevorg Ghazaryan

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom PAS Lamia przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.