Apollon Smirnis FC - Aris Saloniki FC 0-1 (0-1). Liga grecka - 18. kolejka Super League 1

W meczu 18. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 23 stycznia, drużyna Apollonu Smirnis przegrała z Arisem Saloniki 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Georgios Kamaras w Atenach.

18. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-23 16:15 | Stadion: Stadio Georgios Kamaras | Arbiter: Aristotelis Diamantopoulos
Apollon Smirnis FC
Aris Saloniki FC
0
1
N. Ioannou 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Arisu Saloniki wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Nicolas Ioannou dla drużyny Arisu Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie.

W 28. minucie za André Calisira wszedł Vassilis Vitlis. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 45. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nicolasowi Ioannou i Fatjonowi Andoniemu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arisu Saloniki.

W 63. minucie w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Ergys Kace wszedł za Xande Silvę. Chwilę później trener Apollonu Smirnis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Anthony Mounier, a murawę opuścił Thomas.

W tej samej minucie w jedenastce Apollonu Smirnis doszło do zmiany. Ritchie Kitoko wszedł za Fatjona Andoniego. A trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mateo Garcíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Facundo Bertoglio. W drugiej połowie nie padły gole.

Lindsay Rose
28′ André Calisir
Georgios Delizisis
Karlo Bručić
Nicolas Ioannou  18′ 45′ 86′
45′ 68′ Fatjon Andoni
James Alexander Jeggo
Sotiris Tsiloulis
Alexandre Nascimento Costa Silva63′
Israel Emanuel Coll
Bruno Alexandre Vilela Gama73′
84′ Marc Fernández Gràcia
Lucas Pacheco Affini
68′ Thomás Jaguaribe Bedinelli
Petros Bagalianis
68′ Ritchie Kitoko
Cristian George Ganea
Anastasios Lagos
Emanuel Sakic85′
68′ Anthony Mounier
Petros Bakoutsis
Savvas Tsabouris
Mateo Ezequiel García72′
28′ Vassilis Vitlis
Ergys Kace63′
Athanasios Karagounis
Cristian López Santamaría86′
84′ Ioannis Varkas
Dimitris Manos73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Apollonu Smirnis wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.