Apollon Smirnis - Asteras Trypolis 0-1 (0-0). Liga grecka - 6. kolejka Super League 1

16 października na Stadio Georgios Kamaras w Atenach odbył się mecz 6. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Apollonu Smirnis i Asterasu Trypolis. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Asterasu Trypolis 1-0. Na stadionie stawiło się 450 widzów.

6. kolejka Grecja - Super League 1
2021-10-16 17:15 | Stadion: Stadio Georgios Kamaras | Widzów: 450 | Arbiter: Konstantinos Tsetsilas
Apollon Smirnis FC
Asteras Trypolis FC
0
1
J. Barrales 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Asterasu Trypolis wygrał aż siedem razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jerónimowi Barralesowi z drużyny gości. Była to 38. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Asterasu Trypolis zdobył Jerónimo Barrales w 48. minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Xesc Regis.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pepe Castaña z Asterasu Trypolis, a w 55. minucie Dominguesa z drużyny przeciwnej. W 58. minucie w zespole Apollonu Smirnis doszło do zmiany. Wajdi Sahli wszedł za Nicolása Martíneza. W 63. minucie Nikolaos Ioannidis zastąpił Abiolę Daudę.

W tej samej minucie trener Apollonu Smirnis postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Rajiva van La Parrę. Na boisko wszedł Sotiris Tsiloulis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Asterasu Trypolis: Kévin Soni, Sito, Eneko Capilla, Dani Santafé, na ich miejsce weszli: Adrián Riera, Eneko Capilla, Sudais Ali, Walter Iglesias. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edwina Castro, Dimosthenisa Baxevanidisa zajęli: Florentin Matei, Christos Lisgaras. Między 76. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Apollonu Smirnis i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Asterasu Trypolis postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Xesca Regisa wszedł Christos Tasoulis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Trzy minuty później kartką został ukarany Christos Tasoulis, zawodnik gości.

Antonis Tsiftsis79′
83′ Dimosthenis Baxevanidis
David Carmona Sierra
55′ Luiz Gustavo Domingues
Juan Manuel Munafo
63′ Rajiv van La Parra
Francesc Regis Crespí90′
76′ Vykintas Slivka
Andrés Pascual Santoja71′
82′ Edwin Fabry Castro Barros
Daniel Santafé Mena82′
58′ Nicolás Martínez
Kévin Soni70′
63′ Nikolaos Ioannidis
Jerónimo Barrales  48′ 38′
Ilias Kyritsis
Nikos Papadopoulos
83′ 84′ Christos Lisgaras
Rubén García Canales
Antonis Ntentakis
Christos Tasoulis90′ 90′
82′ Florentin Matei
Eneko Capilla González71′ 82′
Giorgos Papageorgiou
Rodrigo Manuel Gómez
58′ Wajdi Sahli
Walter Matías Iglesias82′
63′ Sotiris Tsiloulis
Adrián Riera Torrecillas70′
Vassilis Vitlis
Sudais Ali Baba82′
63′ Abiola Adedeji Dauda
Asier Benito Sasiain

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Apollonu Smirnis, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.