AEK Ateny - PAS Lamia 1964 1-0 (0-0). Liga grecka - 3. kolejka Super League 1

W meczu 3. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 22 września, drużyna AEK Ateny wygrała z PAS Lamia 1-0 (0-0). Mecz na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach obejrzało 8 247 widzów.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-22 19:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 8247 | Arbiter: Spiros Zabalas
AEK Ateny
PAS Lamia 1964
1
0
S. Araújo 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół AEK Ateny wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna AEK Ateny zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu PAS Lamia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PAS Lamia: Theofanisowi Tzandarisowi w 31. i Lazarowi Romaniciowi w 36. minucie.

Drugą połowę drużyna AEK Ateny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Noureddine Amrabata wszedł Muamer Tankovic. W 56. minucie arbiter ukarał kartką Giorgosa Saramantasa, zawodnika PAS Lamia.

Trener AEK Ateny postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Darka Jevticia i na pole gry wprowadził napastnika Karima Ansarifarda, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie za Damiana Szymańskiego wszedł Jewhen Szachow. Chwilę później trener PAS Lamia postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Theofanisa Tzandarisa wszedł Konstantinos Provydakis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół PAS Lamia nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Jedyną bramkę meczu dla AEK Ateny zdobył Sergio Araújo w 67. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Muamer Tankovic.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jewhena Szachowa z AEK Ateny, a w 86. minucie Nikosa Tsoukalos z drużyny przeciwnej. W 74. minucie Christos Eleftheriadis został zmieniony przez Anestisa Vlachomitrosa, a za Cristophera Núñeza wszedł na boisko Ángel Martínez, co miało wzmocnić jedenastkę PAS Lamia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Araúja na Petrosa Mantalosa oraz Clémenta Michelina na Efstratiosa Svarnasa.

Thanasis Garavelis
90′ Clément Jerome Michelin
Giorgos Saramantas56′
64′ Damian Szymański
Theofanis Tzandaris31′ 66′
46′ Noureddine Amrabat
Christos Eleftheriadis74′
Steven Zuber
Lazar Romanić36′
Damien Vincent Denis Le Tallec
Cristopher Antonio Núñez González89′
64′ Darko Jevtić
Giorgos Manousakis66′
 67′ 74′ Sergio Ezequiel Araújo
Konstantinos Provydakis66′
90′ Efstratios Svarnas
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos66′
74′ Petros Mantalos
Vasilios Troumpoulos
64′ 69′ Jewhen Szachow
Nikos Tsoukalos86′
64′ Karim Ansarifard
Anastasios Karamanos65′
46′ Muamer Tankovic
Anestis Vlachomitros74′

Drużyna AEK Ateny była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze AEK Ateny dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.