AEK Ateny - Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0). Liga grecka - 12. kolejka Super League 1

5 grudnia na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbyło się starcie 12. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AEK Ateny i Panathinaikos Ateny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AEK Ateny 1-0. Na stadionie stawiło się 17 544 widzów.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2021-12-05 18:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 17544 | Arbiter: Tamás Bognár
AEK Ateny
Panathinaikos Ateny
1
0
D. Szymański 2'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 meczów zespół Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrał 26 razy i zanotował 22 porażki oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w drugiej minucie spotkania, gdy Damian Szymański zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Milad Mohammadi.

Od szóstej minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AEK Ateny. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AEK Ateny.

W 61. minucie Aitor Cantalapiedra zastąpił Mateusa Vitala. Chwilę później trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Jewhen Szachow, a murawę opuścił Damian Szymański.

Od 65 minuty boisko opuścili piłkarze AEK Ateny: Levi Garcia, Petros Mantalos, Sergio Araújo, na ich miejsce weszli: Steven Zuber, Damien Le Tallec, Ehsan Hajsafi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiána Palaciosa, Maurícia, Lucasa Villafáñeza zajęli: Carlos Carlitos, Tasos Chatzigiovanis, Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Mauríciowi z drużyny Panathinaikos Ateny. Była to 69. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Giannis Kotsiras
6′ Ognjen Vranjesz
Francisco Velez
Gerasimos Mitoglou
Zvonimir Šarlija
Milad Mohammadi Keshmarzi
Juan Carlos Perez Lopez
34′ André Luís Gomes Simões
Maurício José da Silveira Júnior69′ 73′
65′ Levi Samuel Garcia
Sebastián Alberto Palacios73′
Noureddine Amrabat
Aitor Cantalapiedra Fernández61′
 2′ 45′ 65′ Damian Szymański
Ruben Salvador Perez Del Marmol
84′ Petros Mantalos
Lucas Martín Villafáñez84′
90′ Sergio Ezequiel Araújo
Georgios Sideras
90′ Ehsan Hajsafi
Georgios Vagiannidis
Darko Jevtić
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos84′
84′ Damien Vincent Denis Le Tallec
Ioannis Bouzoukis
65′ Jewhen Szachow
Tasos Chatzigiovanis73′
65′ Steven Zuber
Mateus da Silva Vital Assumpção61′
Muamer Tankovic
Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos73′

Przewaga jedenastki Panathinaikos Ateny w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom AEK Ateny, natomiast ”Koniczynkom” pokazał jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.