AEK Ateny - Panaitolikos GFS Agrinio 1-0 (1-0). Liga grecka - 15. kolejka Super League 1

W starciu 15. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 6 stycznia, drużyna AEK Ateny wygrała z Panaitolikos GFS 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

15. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-06 16:15 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Evangelos Manouhos
AEK Ateny
Panaitolikos GFS Agrinio
1
0
K. Galanopoulos 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół AEK Ateny wygrał aż dziewięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół AEK Ateny zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Panaitolikos GFS była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jewhena Szachowa z AEK Ateny, a w 39. minucie Alexandrosa Malisa z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla AEK Ateny zdobył Konstantinos Galanopoulos w 40. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Petros Mandalos.

W 43. minucie kartką został ukarany Georgios Liavas, zawodnik Panaitolikos GFS. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AEK Ateny.

W 50. minucie Levi Garcia został zmieniony przez Marka Livaję. Między 63. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy AEK Ateny: Muamer Tankovic, Michalis Bakakis, na ich miejsce weszli: André Simões, Efstratios Svarnas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elíasa Pereyry, Nikolaosa Vergosa zajęli: Franco Mazurek, Mohammadreza Azadi.

Trener Panaitolikos GFS postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Manolisa Tzanakakisa i na pole gry wprowadził napastnika Gbolya Ariyibiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na murawie, jak to często zdarzało się AEK Ateny w tym sezonie, pojawił się Emanuel Insúa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Maria Mitaja. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w zespole AEK Ateny doszło do zmiany. Theodosis Macheras wszedł za Petrosa Mandalos.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emanuela Insúę z AEK Ateny, a w 89. minucie Paola Medinę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Christopher Knett
67′ Michalis Bakakis
Manolis Tzanakakis69′
Dmytro Czigrinskij
Apostolos Konstantopoulos
Ionuţ Nedelcearu
Alexandros Malis39′
79′ Mario Mitaj
Elías Iván Pereyra63′
 40′ Konstantinos Galanopoulos
Georgios Manthatis69′
50′ Levi Samuel Garcia
Aymen Tahar76′
67′ Muamer Tankovic
Gomes Dalcio
36′ Jewhen Szachow
Angelos Tsigaras
79′ Petros Mandalos
Georgios Liavas43′
Nelson Oliveira
Nikolaos Vergos63′
Panagiotis Tsintotas
Nikolaos Melissas
79′ 86′ Emanuel Mariano Insúa Zapata
Paolo Medina Etienne69′ 89′
Žiga Laci
Wanderson Scardovelli
67′ Efstratios Svarnas
Joaquín Arzura
67′ André Luís Gomes Simões
Mohammadreza Azadi63′
79′ Theodosis Macheras
Juan Ignacio Álvarez Morinigo
Christos Albanis
Antonio Jakoliš76′
Karim Ansarifard
Franco Eduardo Mazurek63′
50′ Marko Livaja
Gboly Ariyibi69′

Drużyna AEK Ateny była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Panaitolikos GFS, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.