AEK Ateny - Olympiakos Pireus 1-5 (0-4). Liga grecka - 2. kolejka Super League 1

W spotkaniu 2. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 4 kwietnia, zespół AEK Ateny przegrał wysoko z Olympiakos Pireus 1-5 (0-4). Mecz odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-04 18:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Srđan Jovanović
K. Fortounis 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 starcia drużyna Olympiakos Pireus wygrała 27 razy i zanotowała 15 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 17. minucie spotkania, gdy Mohamed Camara strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Youssef El-Arabi.

Drużyna AEK Ateny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgos Masouras. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Jose Holebas.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Youssef El-Arabi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

W 36. minucie arbiter ukarał kartką Brumę, piłkarza Olympiakos Pireus.

Niedługo później Giorgos Masouras wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakos Pireus, strzelając kolejnego gola w 44. minucie spotkania. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Youssef El-Arabi.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Nélson Oliveira z AEK Ateny.

Trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Christos Albanis, a murawę opuścił Muamer Tankovic. Drugą połowę zespół AEK Ateny rozpoczął w zmienionym składzie, za Damiana Szymańskiego wszedł Karim Ansarifard.

A trener Olympiakos Pireus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Konstantinosa Fortounisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Bruma. Posunięcie trenera było słuszne. Konstantinosa Fortounisa zdobył piątą bramkę w 74. minucie spotkania. W 63. minucie Mohamed Camara zastąpił Andreasa Bouchalakisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 74. minucie spotkania, gdy Konstantinos Fortounis strzelił piątego gola. Bramka padła po podaniu Jose Holebasa.

W 76. minucie Giorgos Masouras został zmieniony przez Lazara Ranđelovicia, a za Jose Holebasa wszedł na boisko Mohamed Dräger, co miało wzmocnić jedenastkę Olympiakos Pireus. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leviego Garcię na Theodosisa Macherasa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie bramkę pocieszenia zdobył Karim Ansarifard.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-5.

Ousseynou Ba
64′ Nassim Hnid
Sokratis Papastathopoulos
Hélder Filipe Oliveira Lopes
Thanasis Androutsos
Nenad Krstičić
Mohamed Mady Camara  17′ 63′
46′ Damian Szymański
Jose Holebas76′
64′ Petros Mantalos
Yann Gérard M'Vila
79′ Levi Samuel Garcia
Armindo Tué Na Bangna36′ 58′
45′ Nelson Oliveira
Youssef El-Arabi  35′ 64′
46′ Muamer Tankovic
Giorgos Masouras  23′, 44′ 76′
Panagiotis Tsintotas
Konstantinos Tzolakis
Mario Mitaj
Mohamed Dräger76′
64′ Ionuţ Nedelcearu
Andreas Bouchalakis63′
Stavros Vasilantonopoulos
Konstantinos Fortounis58′  74′
64′ Konstantinos Galanopoulos
Lazar Ranđelović76′
79′ Theodosis Macheras
Tiago Silva
46′ Christos Albanis
Hugo Cuypers
46′  88′ Karim Ansarifard
Ahmed Hassan Mahgoub64′
Michalis Kosidis
Marios Vrousai

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.