AEK Ateny - Atromitos Ateny 2-1 (0-0). Liga grecka - 17. kolejka Super League 1

W meczu 17. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna AEK Ateny wygrała z Atromitos 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

17. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-17 20:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Dimitrios Karantonis
L. Christodoulopoulos 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka AEK Ateny wygrała aż 12 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko siedem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leviego Garcię z AEK Ateny, a w 39. minucie Stefanosa Stroungisa z drużyny przeciwnej.

W 40. minucie za Kyriakosa Kivrakidisa wszedł Josip Tomašević. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marka Livaję z AEK Ateny, a w 60. minucie Charisa Charisisa z drużyny przeciwnej. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Atromitos doszło do zmiany. Kostas Kotsopoulos wszedł za Bryana Rabellę.

Kibice Atromitos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lazarosa Christodoulopoulos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Georgios Manousos. Posunięcie trenera było słuszne. Lazarosa Christodoulopoulos strzelił kontaktowego gola w 89. minucie spotkania. W 62. minucie kartką został ukarany Patrick Salomon, piłkarz Atromitos.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 63. minucie spotkania, gdy Nélson Oliveira zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Rodrigo Galo z Atromitos.

Drużyna Atromitos ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Livaja. Asystę zaliczył Michalis Bakakis.

Między 75. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy AEK Ateny: Petros Mandalos, Levi Garcia, André Simões, na ich miejsce weszli: Konstantinos Galanopoulos, Muamer Tankovic, Damian Szymański. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Gala, Juana Muñiza zajęli: Javier Umbides, Amir Agayev. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Dimitrios Goutas z jedenastki gości. Bramkę na 2-1 w 89. minucie z karnego zdobył Lazaros Christodoulopoulos.

W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Theodosis Macheras wszedł za Marka Livaję. Jedenastce Atromitos zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu AEK Ateny.

Kyriakos Kivrakidis40′
82′ André Luís Gomes Simões
Rodrigo Galo Brito65′ 75′
35′ 81′ Levi Samuel Garcia
Charis Charisis60′
 73′ 46′ 90′ Marko Livaja
Patrick Salomon62′
Jewhen Szachow
Bryan Rabello61′
78′ Petros Mandalos
Georgios Manousos61′
 63′ (k.) Nelson Oliveira
Amir Agayev75′
78′ Konstantinos Galanopoulos
Lazaros Christodoulopoulos61′  89′ (k.)
90′ Theodosis Macheras
Kostas Kotsopoulos61′
82′ Damian Szymański
Georgios Ntaviotis
Anel Šabanadžović
Ioannis Oikonomidis
Christos Albanis
Javier Horacio Umbides75′
81′ Muamer Tankovic
Antonis Trimmatis

Drużyna AEK Ateny była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Atromitos. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka AEK Ateny w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości wymienił pięciu graczy.