AEK Ateny - Asteras Trypolis FC 3-1 (1-1). Liga grecka - 4. kolejka Super League 1

W spotkaniu 4. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 18 kwietnia, drużyna AEK Ateny zwyciężyła z Asterasem Trypolis 3-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

4. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-18 16:15 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Angelos Evangelou
Adrián Riera 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka AEK Ateny wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkami zostali ukarani Petros Mandalos z AEK Ateny i José Valiente z zespołu gości.

W tym czasie piłkarze AEK Ateny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Konstantinos Galanopoulos. Asystę przy golu zaliczył Petros Mandalos.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Asterasu Trypolis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Adrián Riera wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Juan Munafo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Christos Albanis, a murawę opuścił Karim Ansarifard. Christos Albanis nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. A trener Asterasu Trypolis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Waltera Iglesiasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Sito.

W 63. minucie Konstantinos Galanopoulos został zastąpiony przez Damiana Szymańskiego. W 76. minucie Adrián Riera został zmieniony przez Rodriga Gómeza, co miało wzmocnić zespół Asterasu Trypolis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nenada Krstičicia na Michalisa Kosidisa.

Zawodnicy AEK Ateny w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Hélder Lopes. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Petros Mandalos.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka AEK Ateny, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Christos Albanis. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Michalisa Kosidisa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

José Castaño Muñoz89′
 85′ Hélder Filipe Oliveira Lopes
Federico Hernán Álvarez
 39′ 63′ Konstantinos Galanopoulos
Juan Manuel Munafo
Nelson Oliveira
Leonardo Costa Silva88′
Levi Samuel Garcia
Andrés Pascual Santoja61′
84′ Nenad Krstičić
José Luis Valiente Giménez35′ 89′
35′ Petros Mantalos
Adrián Riera Torrecillas  41′ 76′
53′ Karim Ansarifard
Franco Bellocq
63′ Damian Szymański
Rodrigo Manuel Gómez76′
53′  90′ Christos Albanis
Walter Matías Iglesias61′
84′ Michalis Kosidis
Sudais Ali Baba89′

Francesc Regis Crespí88′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Asterasu Trypolis w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.