AEK Ateny - Aris Saloniki FC 0-2 (0-1). Liga grecka - 21. kolejka Super League 1

7 lutego na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbył się pojedynek 21. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AEK Ateny i Arisu Saloniki. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arisu Saloniki 2-0.

21. kolejka Grecja - Super League 1
2021-02-07 18:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Andris Treimanis
AEK Ateny
Aris Saloniki FC
0
2
L. Rose 29'
Xande Silva 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 meczów jedenastka AEK Ateny wygrała 25 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał André Simões z drużyny gospodarzy. Była to 23. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arisu Saloniki w 29. minucie spotkania, gdy Lindsay Rose strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Arisu Saloniki.

Na drugą połowę jedenastka AEK Ateny wyszła w zmienionym składzie, za Christosa Albanisa, André Simõesa, Vedada Radonję weszli Theodosis Macheras, Petros Mandalos, Oleh Danchenko. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Nenadowi Krstičiciowi w 54. i Hélderowi Lopesowi w 55. minucie.

Kibice AEK Ateny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nélsona Oliveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Karim Ansarifard. W 67. minucie Daniel Mancini został zastąpiony przez Dimitrisa Manosa. Po chwili trener Arisu Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Xande Silva, a murawę opuścił Facundo Bertoglio. Xande Silva bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aris Saloniki: Danielowi Sundgrenowi w 81. i Dimitrisowi Manosowi w 89. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Xande Silva. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Dimitris Manos.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Cuesta Diaz Julian
46′ Vedad Radonja
Daniel Sundgren81′
Ionuţ Nedelcearu
Lindsay Rose  29′
Žiga Laci
Georgios Delizisis
55′ Hélder Filipe Oliveira Lopes
Emanuel Sakic
54′ Nenad Krstičić
James Alexander Jeggo
79′ Damian Szymański
Mateo Ezequiel García84′
23′ 46′ André Luís Gomes Simões
Bruno Alexandre Vilela Gama84′
Levi Samuel Garcia
Lucas Pacheco Affini84′
59′ Karim Ansarifard
Facundo Daniel Bertoglio74′
46′ Christos Albanis
Daniel Mancini67′
Panagiotis Tsintotas
Marios Siampanis
Dmytro Czigrinskij
Yohan Benalouane
46′ Oleh Danchenko
Nicolas Ioannou
Nassim Hnid
Magro Javier Matilla84′
46′ Theodosis Macheras
Ergys Kace84′
46′ Petros Mandalos
Bruno Felipe Souza da Silva84′
Mario Mitaj
Dimitris Manos67′ 89′
59′ Nelson Oliveira
Kostas Mitroglou
79′ Muamer Tankovic
Alexandre Nascimento Costa Silva74′  90′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Arisu Saloniki pokazał dwie.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.