AEK Ateny - Apollon Smirnis FC 2-0 (2-0). Liga grecka - 25. kolejka Super League 1

8 marca na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbyło się spotkanie 25. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AEK Ateny i Apollonu Smirnis. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AEK Ateny 2-0.

25. kolejka Grecja - Super League 1
2021-03-08 18:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Thanasis Tzilos
AEK Ateny
Apollon Smirnis FC
2
0
K. Ansarifard 7',25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka AEK Ateny wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Karim Ansarifard. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Levi Garcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 25. minucie spotkania, gdy Karim Ansarifard strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Anastasiosowi Lagos z Apollonu Smirnis. Była to 44. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Apollonu Smirnis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Savvas Tsabouris, a murawę opuścił André Calisir. Drugą połowę jedenastka Apollonu Smirnis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vykintasa Slivkę wszedł Anthony Mounier.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Olehowi Danchence, zawodnikowi AEK Ateny. W 64. minucie Anastasios Lagos został zastąpiony przez Marca Fernándeza. W tej samej minucie w zespole Apollonu Smirnis doszło do zmiany. Fatjon Andoni wszedł za Karla Bručicia.

A trener AEK Ateny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Theodosisa Macherasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Petros Mandalos. W 78. minucie Christos Albanis został zmieniony przez Ionuţa Nedelcearu, co miało wzmocnić zespół AEK Ateny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abiolę Daudę na Thomasa. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leviego Garcię z AEK Ateny, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Nikolaosa Ioannidisa z drużyny przeciwnej.

Davino Verhulst
53′ Oleh Danchenko
Israel Emanuel Coll
84′ Levi Samuel Garcia
Anastasios Lagos44′ 64′
78′ Christos Albanis
Diamantis Houhoumis
Jewhen Szachow
Vykintas Slivka46′
67′ Petros Mandalos
Abiola Adedeji Dauda79′
 7′, 25′ Karim Ansarifard
Nikolaos Ioannidis90′
Panagiotis Tsintotas
Nikos Giannakopoulos
78′ Ionuţ Nedelcearu
Leonidas Rossi
Vedad Radonja
Fatjon Andoni64′
Stavros Vasilantonopoulos
Marc Fernández Gràcia64′
67′ Theodosis Macheras