AE Larissa - PAS Giannina FC 2-0 (2-0). Liga grecka - 7. kolejka Super League 1

15 maja na Stadio Alkazar odbyło się starcie 7. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AE Larissa i PAS-u Giannina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AE Larissa 2-0.

A. Colombino 38'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Manolisowi Bertos i Edwinowi Castro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AE Larissa w 22. minucie spotkania, gdy Mathías Acuña strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Adrián Colombino.

W 27. minucie kartką został ukarany Epaminondas Pantelakis, piłkarz PAS-u Giannina.

Zespół PAS-u Giannina ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Adrián Colombino. Przy strzeleniu gola pomagał Manolis Bertos.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AE Larissa: Maksymowi Maksymence w 53. i Mathíasowi Acuñie w 63. minucie. W 64. minucie w drużynie AE Larissa doszło do zmiany. Georgios Maidanos wszedł za Nikolę Jakimovskiego.

W 65. minucie Stavros Pilios został zmieniony przez Christosa Eleftheriadisa. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Giannis Kargas z PAS-u Giannina. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze AE Larissa: Dimitris Pinakas, Mathías Acuña, Orestis Grigoropoulos, na ich miejsce weszli: Fiorin Durmishaj, Georgios Daktylas, Alexandros Chalatsis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Panteleimona Panourgiasa, Alexandrosa Lolisa zajęli: Pavlos Grosdanis, Alexis Triadis.

Jurij Łodygin
8′ Manolis Bertos
Epaminondas Pantelakis27′
Adrian Jhonny Jusino Cerruto
Marvin Peersman
53′ Maksym Maksymenko
Giannis Kargas73′
64′ Nikola Jakimovski
Alexandros Lolis83′
90′ Orestis Grigoropoulos
Manolis Saliakas
Alexandros Nikolias
Panteleimon Panourgias75′
 38′ Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
Stavros Pilios65′
Theocharis Iliadis
Edwin Fabry Castro Barros8′
78′ Dimitris Pinakas
Sandi Križman
 22′ 63′ 90′ Mathías Alexander Acuña Maciel
Giorgos Pamlidis
Gergely Nagy
Vasilis Athanasiou
Nikolaos Gkotzamanidis
Eleftherios Choutesiotis
64′ Georgios Maidanos
Christos Eleftheriadis65′
90′ Alexandros Chalatsis
Pavlos Grosdanis75′
90′ Georgios Daktylas
Alexis Triadis83′
Manuel Stiefler

78′ Fiorin Durmishaj

Radomir Milosavljević

Georgios Zacharakis

Przewaga zespołu PAS-u Giannina w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół AE Larissa w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.