AE Larissa - PAS Giannina FC 0-0. Liga grecka - 15. kolejka Super League 1

W spotkaniu 15. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 6 stycznia, zespół AE Larissa zremisował z PAS-em Giannina 0-0. Mecz odbył się na Stadio Alkazar.

15. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-06 16:15 | Stadion: Stadio Alkazar | Arbiter: Vasilis Fotias
AE Larissa
PAS Giannina FC
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 25. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener AE Larissa postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił obrońcę Theocharisa Iliadisa i na pole gry wprowadził napastnika Nikolę Trujicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AE Larissa doszło do zmiany. Spyridon Glinos wszedł za Vangelisa Platelasa.

Po chwili trener PAS-u Giannina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Alexandros Lolis, a murawę opuścił Giorgos Pamlidis. W 78. minucie Christos Eleftheriadis zastąpił Vladyslava Naumetsa. W tej samej minucie Manolis Bertos został zmieniony przez Marka Nuniča, co miało wzmocnić drużynę AE Larissa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandrosa Kartalisa na Angelosa Liasosa w 87. minucie oraz Sandiego Križmana na Epaminondasa Pantelakisa w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Giannisowi Kargasowi z zespołu gości. Była to 88. minuta starcia.

Eleftherios Choutesiotis
78′ Manolis Bertos
Manolis Saliakas
Nikola Žižić
Giannis Kargas88′
Alexios Michail
Rodrigo Nahuel Erramuspe
25′ Steliano Filip
Marvin Peersman
Radomir Milosavljević
Juan Domínguez Lamas
53′ Theocharis Iliadis
Alexandros Kartalis87′
38′ Tim Sparv
Stefanos Siontis
Alexandros Nikolias
Giorgos Pamlidis77′
Dimitris Pinakas
Sandi Križman37′ 90′
69′ Vangelis Platelas
Fabricio Brener
69′ Spyridon Glinos
Angelos Liasos87′
Athanasios Stoinovic
Vladyslav Naumets78′
Apostolos Kotsianoulis
Georgios Doumtsis
78′ Marko Nunič
Alexandros Lolis77′
53′ Nikola Trujić
Stavros Pilios

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka PAS-u Giannina w drugiej połowie dokonała czterech zmian.