AE Larissa - Panaitolikos GFS Agrinio 1-0 (1-0). Liga grecka - 24. kolejka Super League 1

W starciu 24. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 28 lutego, drużyna AE Larissa zwyciężyła z Panaitolikos GFS 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Alkazar.

24. kolejka Grecja - Super League 1
2021-02-28 16:15 | Stadion: Stadio Alkazar | Arbiter: Aristotelis Diamantopoulos
AE Larissa
Panaitolikos GFS Agrinio
1
0
D. Pinakas 37'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna AE Larissa wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Dimitris Pinakas dla zespołu AE Larissa. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Mathías Acuña.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paola Medinę z Panaitolikos GFS, a w 44. minucie Nikolę Žižić z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AE Larissa.

Trener Panaitolikos GFS wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiera Mendozę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dálcio. W 67. minucie Aymen Tahar zastąpił Franca Mazurka.

W tej samej minucie Änis Ben-Hatira został zmieniony przez Radomira Milosavljevicia, co miało wzmocnić jedenastkę AE Larissa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paola Medinę na Angelosa Tsigarasa w 80. minucie oraz Wandersona na Frederica Duartego w tej samej minucie. Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Radomir Milosavljević, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie trener AE Larissa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nikola Trujić, a murawę opuścił Alexandros Nikolias.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w drużynie AE Larissa za Mathíasa Acuñy wszedł Manuel Stiefler, a w zespole Panaitolikos GFS Elías Pereyra zmienił Nikolaosa Vergosa. W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter przyznał kartki Gergelemu Nagyowi z AE Larissa i Gbolyowi Ariyibiemu z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły gole.

AE Larissa
90′ Gergely Nagy
Nikolaos Melissas
Manolis Bertos
Paolo Medina Etienne43′ 80′
44′ Nikola Žižić
Aymen Tahar67′
85′ Alexandros Nikolias
Gomes Dalcio67′
87′ Mathías Alexander Acuña Maciel
Delvin Ndinga
67′ Änis Ben-Hatira
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
 37′ Dimitris Pinakas
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte80′
87′ Manuel Stiefler
Franco Eduardo Mazurek67′
67′ 85′ Radomir Milosavljević
Javier Osvaldo Mendoza67′
Marko Nunič
Angelos Tsigaras80′
85′ Nikola Trujić
Nikolaos Vergos87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Panaitolikos GFS obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka AE Larissa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.