AE Larissa - OFI FC 0-1 (0-1). Liga grecka - 5. kolejka Super League 1

24 kwietnia na Stadio Alkazar odbył się mecz 5. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AE Larissa i OFI FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem OFI FC 1-0.

J. de Guzmán 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna AE Larissa wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu dla OFI FC zdobył Jonathan de Guzmán w 33. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikos Korovesis.

Między 37. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom OFI FC i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny OFI FC.

Trener AE Larissa postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Änisa Ben-Hatirę i na pole gry wprowadził napastnika Dimitrisa Pinakasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Alexandros Nikolias został zmieniony przez Adriána Colombina.

Między 74. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Trzeba było trochę poczekać, aby trener OFI FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Nazareno Solís, a murawę opuścił Adrián Sardinero. W 82. minucie w zespole OFI FC doszło do zmiany. Sturgeon wszedł za Vajebaha Sakora.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Miguelowi Melladowi z OFI FC. W 85. minucie czerwoną kartkę obejrzał Konstantinos Giannoulis, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W drugiej połowie nie padły gole.

Boy Waterman
37′ 77′ Manolis Bertos
Nikolaos Marinakis
80′ Urosz Cosić
Praxitelis Vouros
Maksym Maksymenko
Konstantinos Giannoulis85′
Nikola Jakimovski
Nikos Korovesis39′
55′ Alexandros Nikolias
Apostolos Diamantis
65′ Radomir Milosavljević
Vajebah Sakor37′ 82′
74′ Manuel Stiefler
Miguel Alberto Mellado84′
55′ Änis Ben-Hatira
Jonathan de Guzmán  33′
78′ Fiorin Durmishaj
Vahid Selimović
77′ 80′ Nikos Karanikas
Nikos Vafeas87′
Nikola Žižić
Konstantinos Balogiannis
55′ Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
Frixos Grivas
65′ Spyridon Glinos
Fabio Miguel Sturgeon82′
78′ Benjamin Moukandjo
Vangelis Nikokyrakis
55′ Dimitrios Pinakas
Nazareno Damián Solís81′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom AE Larissa w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół AE Larissa w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.