27. kolejka Super League: PAOK Saloniki - PAS Lamia 1964 3-0 (1-0)

W starciu 27. kolejki greckiej Super League, które rozegrane zostało 7 kwietnia, jedenastka PAOK Saloniki wygrała z PAS Lamia 3-0 (1-0). Mecz na Stadio Toumbas w Salonikach obejrzało 22 125 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

D. Biseswar 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna PAOK Saloniki wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wandersona z PAS Lamia, a w 24. minucie José Crespa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę PAOK Saloniki w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Pedro Henrique dał prowadzenie swojej drużynie. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Léo Matos.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom PAS Lamia: Facundowi Bertogliowi w 36. i Danny'emu Bejaranowi w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PAOK Saloniki.

Trener PAOK Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Omar El Kaddouri, a murawę opuścił Dimitris Pelkas. W 64. minucie Chuba Akpom został zmieniony przez Karola Świderskiego.

W tej samej minucie Danny Bejarano został zmieniony przez Marka Balažicia, a za Jerónima Barralesa wszedł na boisko Nikos Tsoukalos, co miało wzmocnić drużynę PAS Lamia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Henriquego na Josipa Mišicia. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Asigbę z PAS Lamia, a w 71. minucie Omara El Kaddouriego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAOK Saloniki w 78. minucie spotkania, gdy Jewhen Szachow strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Diego Biseswar.

Prawie natychmiast Diego Biseswar wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Josipa Mišicia.

Trener PAS Lamia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Athanasiosa Karagounisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mark Asigba. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Bojan Szaranov
24′ José Ángel Crespo Rincón
Daniel Adejo
Leonardo de Matos Cruz
Mark Asigba66′ 84′
Fernando Lopes dos Santos Varela
Vasilios Pliatsikas
 83′ Diego Biseswar
Wanderson Scardovelli17′
Sergio Oliveira
Facundo Daniel Bertoglio36′
60′ Dimitris Pelkas
Danny Brayhan Bejarano Yañez38′ 64′
 78′ Jewhen Szachow
Elini Dimoutsos
Adelino Andre Vieirinha
Lazar Romanić
64′ Chuba Akpom
Jerónimo Barrales74′
 34′ 74′ Pedro Henrique Konzen Medina da Silva
Marko Balažić64′
60′ 71′ Omar El Kaddouri
Joan Tomás Campasol
74′ Josip Mišić
Nikos Tsoukalos74′
64′ Karol Świderski
Athanasios Karagounis84′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.