27. kolejka Super League: Panionios FC - AE Larissa 1-0 (1-0)

6 kwietnia w Atenach odbył się mecz 27. kolejki greckiej Super League pomiędzy drużynami Panionios FC i AE Larissa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Panionios FC 1-0.

27. kolejka Grecja - Super League 1
2019-04-06 18:30 | Stadion: Stadio Néas Smírnis | Widzów: 896 | Arbiter: K. Kotsanis
Panionios FC
AE Larissa
1
0
N. Maksimović 17'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Panionios FC wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Novica Maksimović dla zespołu Panionios FC.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Fatjon Andoni z jedenastki gości. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Panionios FC.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Fiorinowi Durmishajowi z Panionios FC. W 65. minucie Sotiris Tsiloulis został zastąpiony przez Thanasisa Papageorgiou.

W tej samej minucie trener AE Larissa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Marka Nuniča. Na boisko wszedł Petar Kunić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandara Gojkovicia z AE Larissa, a w 83. minucie Dimitrisa Stavropoulos z drużyny przeciwnej. W 71. minucie Fatjon Andoni został zmieniony przez Nikolę Jakimovski, a za Manolisa Bertos wszedł na boisko Nikola Žižić, co miało wzmocnić zespół AE Larissa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oliviera Boumala na Pedro Arcego.

Niedługo później trener Panionios FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Ioannis Oikonomidis, a murawę opuścił Novica Maksimović. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia ukarał kartką Radomira Milosavljevicia, piłkarza gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Slavko Bralić
83′ Dimitris Stavropoulos
Vangelis Moras
65′ Sotiris Tsiloulis
Stefan Živković
79′ Olivier Junior Boumal
Evgeni Shikavka
Panagiotis Korbos
Fatjon Andoni42′ 71′
 17′ 89′ Novica Maksimović
Marko Nunič65′
Giannis Maniatis
Radomir Milosavljević90′
64′ Fiorin Durmishaj
Adnan Šećerović
Dimitris Nikas
Panagiotis Paiteris
Antonio Miço
Nikos Karanikas
65′ Thanasis Papageorgiou
Nikola Žižić86′
79′ Pedro Arce Latapí
Panagiotis Ballas
89′ Ioannis Oikonomidis
Nikos Golias
Srdan Spiridonović
Nikola Jakimovski71′
Georgios Manthatis
Petar Kunić65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.