27. kolejka Super League: Panaitolikos GFS Agrinio - Olympiakos Pireus 0-5 (0-1)

W meczu 27. kolejki greckiej Super League, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Panaitolikos GFS skompromitowała się z Olympiakosem Pireus 0-5 (0-1). Mecz na Stadio Panetolikou w Agrinio obejrzało 3 429 widzów.

27. kolejka Grecja - Super League 1
2019-04-07 18:00 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 3429 | Arbiter: G. Tzovaras
O. Elabdellaoui 78'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakosu Pireus w dziewiątej minucie spotkania, gdy Giorgos Masouras strzelił pierwszego gola.

W 38. minucie Tasos Tsokanis został zmieniony przez Nikolaosa Marinakisa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olympiakosu Pireus.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Olympiakosu Pireus, zdobywając kolejną bramkę. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Koka. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Konstantinos Fortounis.

W 53. minucie Adrián Lucero został zmieniony przez Admira Bajrovica, co miało wzmocnić zespół Panaitolikos GFS. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgosa Masourasa na Gila Diasa. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Francowi Mazurkowi, zawodnikowi Panaitolikos GFS.

Niedługo później Guilherme wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakosu Pireus, strzelając kolejnego gola w 61. minucie spotkania. Ponownie sytuację bramkową stworzył Konstantinos Fortounis.

W 66. minucie kartkę obejrzał Nikolaos Marinakis z jedenastki gospodarzy. Trener Olympiakosu Pireus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Camarę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andreas Bouchalakis. Posunięcie trenera było słuszne. Mohameda Camarę strzelił czwartego gola w 70. minucie spotkania. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Frederico Duarte wszedł za Jorge Díaza.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 70. minucie wynik na 0-4 podwyższył Mohamed Camara.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. Franco Soldano wszedł za Kokę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakosu Pireus w 78. minucie spotkania, gdy Omar Elabdellaoui zdobył piątą bramkę. Asystę przy golu zanotował Gil Dias.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Yassine Meriah
38′ Tasos Tsokanis
Konstantinos Tsimikas
56′ Franco Eduardo Mazurek
Daniel Castelo Podence
69′ Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Giorgos Masouras  9′ 59′
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Andreas Bouchalakis66′
53′ Adrián Oscar Lucero
Jagos Vuković
38′ 66′ Nikolaos Marinakis
Thanasis Androutsos
Alexandros Parras
Mohamed Mady Camara66′  70′
69′ Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Gil Bastião Dias59′
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Miguel Ángel Guerrero Martín
53′ Admir Bajrovic
Franco Soldano71′

Sędzia nie ukarał zawodników Olympiakosu Pireus żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.