Reklama

Reklama

Wzruszający gest mistrza Europy - wsparł ojczyznę i docenił Polaków

Danił Bołdyriew został dzisiaj mistrzem Europy we wspinaczce sportowej na czas. Ukrainiec w finale pokonał naszego reprezentanta, Marcina Dzieńskiego, a po decydującym wyścigu zaprezentował koszulkę ze słowami wsparcia dla swojego narodu. Wykonał także ładny gest pokazujący wdzięczność dla Polaków.

W wyścigu finałowym Bołdyriew i Dzieński stoczyli wyrównany bój, z którego zwycięsko wyszedł Ukrainiec. Po zakończeniu biegu sportowiec na chwilę przystanął na ziemi, by przejąć koszulkę z hasłem "Jestem dumny z bycia Ukraińcem", którą następnie zaprezentował publice i mediom, wchodząc ponownie na ściankę.

Czytaj także: Aleksandra Lisowska sensacyjną mistrzynią Europy! Złoto w maratonie

Ukrainiec zdecydował się także na dwa symobliczne gesty. Najpierw wskazał kolejno na herb na stroju Dzieńskiego i swoim, by po chwili pokazać kciuk w górę, podkreślając wyjątkową relację obu narodów w ostatnich miesiącach.

Reklama

Piękny gest ukraińskiego mistrza Europy

Następnie, już w trakcie ceremonii wręczenia medali, wskazał na siebie, pokazał przeczący gest ręką, następnie raz jeszcze wskazał na herb i pokazał znów kciuka w górę, jakoby pokazując, że ludzie nie mogą zapominać o tym, co dzieje się w jego ojczyznie i właśnie na tym powinni skupiać swoją uwagę.

To był fantastyczny dzień dla polskiej wspinaczki sportowej. W rywalizacji pań Polki totalnie zdominowały konkurencje, zajmując cztery pierwsze miejsca.

Reklama

Reklama

Reklama