Reklama

Reklama

Ukraińska flaga na szczycie Mount Everestu. Pierwszy raz w tym sezonie

W czwartek na najwyższy szczyt świata weszła Antonina Samoiłowa. Ukrainka już jakiś czas temu zapowiedziała, że zamierza zaatakować Mount Everest. To jedyne wejście obywatela Ukrainy w tym sezonie na „dach świata”.

W czwartek Antonina Samoiłowa jako jedyna obywatelka Ukrainy w tym sezonie wspięła się na Mount Everest. Kobieta znalazła się w gronie wielu wspinaczy, którzy korzystając z dobrej pogody, osiągnęli najwyższy szczyt świata.

Ukrainka już jakiś czas temu zapowiedziała, że zamierza wejść na Mount Everest z flagą swojego kraju.Czytaj też: Pobiła rekord, wdrapując się dziesiąty raz na Mount Everest 

Reklama

„Wspinam się na Everest, aby wesprzeć wszystkich ludzi w Ukrainie, wesprzeć każdego żołnierza, każdego ochotnika i wszystkich ludzi, których dotknęła ta okrutna wojna i dać siłę do walki, dopóki nie wygramy” – napisała w mediach społecznościowych jeszcze w kwietniu.

W tym sezonie, który trwa od połowy kwietnia do końca maja, Nepal wydał 317 pozwoleń na wspinaczkę dla zagranicznych himalaistów na ten szczyt. Już trzy osoby tej wiosny straciły życie u stóp Mount Everestu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama