Reklama

Reklama

Tragedia w Himalajach, nie żyje hinduski wspinacz

Jak poinformował serwis "The Himalayan Times" nie żyje hinduski wspinacz Narayanan Iyer. Zginął podczas próby zdobycia trzeciego najwyższego szczytu świata Kanczendzongi.

Jak poinformował serwis "The Himalayan Times" zginął na wysokości 8200 m n.p.m, podczas próby zdobycia Kanczendzongi, trzeciego najwyższego szczytu świata (8586 m n.p.m). Według relacji towarzyszących mu Szerpów, już wcześniej cierpiał, ale odmówił przerwania ataku na szczyt.

Jak powiedział cytowany w mediach Pasang Szerpa przewodnik wspinaczkowy wielokrotnie prosił wspinacza, aby zszedł, ale Iyer odmówił podporządkowania się jego wezwaniu. Niestety skończyło się to dla Hindusa tragicznie.

Czytaj także: Zdobył ośmiotysięcznik i zginął

Reklama

Reszta ekipy schodzi teraz z IV obozu do bazy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy