Reklama

Reklama

Tragedia na Broad Peak. Nie żyje rekordzista Kim Hong-Bin

Do wielkiej tragedii doszło podczas zejścia ze szczytu Broad Peak. Doświadczony himalaista Kim Hong-Bin zginął, wpadając w 15-metrową szczelinę. Tego samego dnia szczyt został zdobyty przez Polaka, Oswadla Rodrigo Pereirę.

Doświadczony koreański himalaista Kim Hong-Bin zginął podczas zejścia ze szczytu Broad Peak - poinformowały branżowe portale. Koreańczyk wpadł w 15-metrową szczelinę, a gdy dotarła do niego towarzysząca mu dwójka Rosjan, na pomoc było już za późno.

Wejście na Broad Peak było dla Hong-Bina pobiciem niezwykłego rekordu. 57-latek został pierwszym niepełnosprawnym, który zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczniki. Broad Peak był właśnie ostatnim z nich.

Tragiczny wypadek koreańskiego himalaisty

Koreańczyk dokonał tego, mimo że 30 lat temu stracił wszystkie palce u rąk. Niestety, wyprawa na 12. pod względem wysokości górę świata, zlokalizowaną na granicy Chin i Pakistanu, zakończyła się dla niego tragicznie.

Reklama

W tym samym czasie Broad Peak zdobył polski himalaista - dziennikarz i filmowiec Oswald Rodrigo Pereira. Swoim sukcesem podzielił się w mediach społecznościowych.

Jak poinformował Pereira, na szczyt góry dostał się bez korzystania z butli z tlenem. Polak dokonał tego razem z himalaistami z Boliwii oraz Belgii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje