Reklama

Reklama

Niezwykła wyprawa w Himalaje. Na wózkach chcą okrążyć Annapurnę

Wcheelchairtrip Himalayas Challenge 2021 stało się faktem. Już wkrótce grupka śmiałków wyruszy na specjalnych wózkach w niezwykłą wyprawę. Wspólnymi siłami chcą okrążyć Annapurnę, zapominając na chwilę o chorobie.

Wraz z końcem października ekipa Wcheelchairtrip Himalayas Challenge wyruszy na niezwykłą wyprawę u stóp najwyższych gór świata. Michał Woroch i Bartosz Mrozek chcą okrążyć Annapurnę, pokonując przełęcz Thorung La (5 416 m n.p.m.).

W weekend stało się już jasne, że wyprawa dojdzie do skutku. Woroch ogłosił na swojej facebookowej stronie, że klamka zapadła, czyli bilety zostały zakupione.

Teraz pozostała już ostatnia faza przygotowań do wyzwania, które wzbudzają niemniej ekscytacji, co sama realizacja planu. Nic dziwnego, skoro przygotowania trwały ogółem aż dwa lata, a w ich skład wchodził przecież nie tylko projekt wyzwania, ale również cała masa treningów.

Reklama

Wyprawa pod Annapurnę na wózkach

Wyprawa ma na celu nie tylko poznanie nowych zakątków świata oraz walkę z własnymi słabościami, ale również zapomnienie na chwilę o chorobie.

"Staram się przekraczać granice. Będąc osobą niepełnosprawną góry Mongolii przemierzyłem na koniu, a obie Ameryki przejechałem specjalnie zaprojektowanym samochodem. Teraz z Bartoszem Mrozkiem objadę Annapurnę. Dlaczego? Bo oboje nie boimy się robić rzeczy trudnych" - czytamy na stronie internetowej Worocha.

Cały szlak u stóp Annapurny mężczyźni mają zamiar pokonać na specjalnie zaprojektowanych pojazdach elektrycznych.

AB

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje