Reklama

Reklama

Laila Peak poskromiony przez Andrzeja Bargiela i Jędrzeja Baranowskiego. Wszystko zapisały kamery

Poniedziałkowy sukces polskich narciarzy wysokogórskich zrobił wrażenie w górskim świecie. Andrzej Bargiel i Jędrzej Baranowski wdrapali się na Lila Peak, a następnie zjechali z niego na nartach. Wszystko zostało nagrane przez kamery.

Laila Peak (6 096 m n.p.m.) był drugim celem wyprawy Andrzeja Bargiela i jego współtowarzyszy. W poniedziałek ten niezwykły szczyt został zdobyty w duecie Bargiel - Jędrzej Baranowski.

Polacy najpierw wdrapali się na sześciotysięcznik, a następnie zjechali z niego na nartach. Tym samym dokonali tego jako pierwsi na świecie.

Pierwotnie marsz na wierzchołek miał trwać nawet do 11 godzin. Wspinacze zdołali jednak dostać się na górę znacznie szybciej, bo w niespełna siedem godzin.

Bargiel i Baranowski nie zjechali z samego szczytu

"Wczoraj udało nam się wykorzystać krótkie okno pogodowe i bardzo się cieszymy wspólnie z Jędrzejem Baranowskim, że zdobyliśmy szczyt Laila Peak. Góra jest bardzo wyjątkowa i pomimo tego, że nie udało nam się zjechać z samego wierzchołka był to kawał narciarskiej przygody dla nas obydwóch. Dodatkowo to pierwsze polskie wejście na Laila Peak" - zdradza Bargiel na swoim Instagramie.

Reklama

W mediach społecznościowych jest już dostępny krótki materiał filmowy, na którym widać zmagania sportowców. Ostre stoki robią naprawdę spore wrażenie.

A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje