Reklama

Reklama

Andrzej Bargiel i Jędrzej Baranowski zjechali z Laila Peak!

Polscy wspinacze zjechali na nartach ze szczytu Laila Peak. Andrzej Bargiel i Jędrzej Baranowski dokonali tego jako pierwsi na świecie!

Atak szczytowy na Laila Peak (6 096 m n.p.m.) rozpoczął się tuż przed północą w niedzielę. Para Andrzej Bargiel i Jędrzej Baranowski ruszyli na szczyt, celem zjechania z niego na nartach.

O 13.00 czasu polskiego w poniedziałek dotarły do nas informacje, że zarówno Bargiel, jak i jego towarzysz wspinaczki Jędrzej Baranowski, wspięli się szczęśliwie na szczyt i rozpoczął się zjazd.

Pomimo trudności podczas wejścia na wierzchołek, parze wspinaczy jego osiągnięcie zajęło dużo mniej czasu, niż pierwotnie się spodziewali. Czas wspinaczki miał bowiem zamknąć się w 11 godzinach. Polacy wdrapali się tymczasem na górę w niespełna siedem godzin.

Reklama

"Drugi cel wyprawy Karakoram Ski Expedition osiągnięty! Dziś około godz. 13.00 czasu lokalnego zdobyliśmy szczyt wraz z Jędrkiem Baranowskim, po czym zjechaliśmy z niego na nartach. Narty musieliśmy zostawić na przed wierzchołkiem z uwagi na trudne warunki, dlatego sam zjazd rozpoczęliśmy 150 metrów poniżej wierzchołka" - czytamy w mediach społecznościowych Bargiela.

Niedawno Bargiel dokonał podobnego czynu, zjeżdżając z niezdobytej dotąd góry Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.). 

A

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL