Reklama

Reklama

Andrzej Bargiel: Dziękuję w imieniu całego zespołu

Andrzej Bargiel w piątek zdobył dziewiczy szczyt Yawash Sar II (6178 m.n.p.m.) i zjechał z niego na nartach. Za pośrednictwem Twittera podzielił się wrażeniami z tego przełomowego wydarzenia.

Polak na wyprawę wyruszył w połowie kwietnia. Atak szczytowy rozpoczął w piątek rano. Wszystko zakończyło się pełnym sukcesem - nie tylko jako pierwszy postawił stopę na niezdobytym dotąd, pakistańskim szczycie, ale i zjechał z niego na nartach. Sukcesu pogratulował mu między innymi Andrzej Duda.

Bargiel po kilku godzinach od zdarzenia opisał swoje wrażenia za pośrednictwem Twittera. - Dziś (w piątek - przyp.red.) około godziny 11:00 miejscowego czasu osiągnąłem wierzchołek Yawash Sar II i zjechałem z jego szczytu - zameldował. 

Jak przekazał, zjazd zajął "około dwóch godzin". Towarzyszył mu Jędrek Baranowski, który również uczestniczył w ataku szczytowym i czekał na Bargiela w połowie drogi. 

- Jesteśmy w obozie i jutro planujemy wymarsz. Dziękuję w imieniu swoim i całego zespołu - napisał dodając, że póki co jakakolwiek komunikacja jest bardzo mocno utrudniona.

Reklama

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje