Reklama

Reklama

Aleksandra Mirosław wygrywa w Seulu! Nowy rekord świata, Kałucka na podium

Fantastyczny występ Polek w zawodach Pucharu Świata w wspinaczce sportowej w Seulu. Aleksandra Mirosław zwyciężyła w całych zawodach, a Aleksandra Kałucka była trzecia. Mirosław pobiła także własny rekord świata, uzyskując czas 6,64

Mirosław nowy rekord ustanowiła w eliminacjach, pokonując drugą w klasyfikacji Desak Made Rita Kusuma Dewi o ponad pół sekundy.

- To może nie był najlepszy finał w mojej karierze, ale w poprzednich rundach wyglądało to naprawdę dobrze. Rekord pobiłam w kwalifikacjach, może to kwestia mniejsze presji, która zwiększa się z każdą kolejną rundą - mówiła w rozmowie po zawodach Polka.

Puchar Świata w wspinaczce sportowej. Świetny występ Polek

Mirosław w drodze po wygraną pokonała dwie Francuzki, Lison Gaston i Capucine Viglione, a w półfinale stoczyła pojedynek z inną z Polek, Aleksandrą Kałucką. Olimpijka z Tokio wygrała dosyć pewnie, bo młodsza koleżanka tuż po starcie odpadła od ściany.

Reklama

W finale Mirosław pewnie poradziła sobie z Emmą Hunt, z czasem 6,72 pokonując rywalkę o pół sekundy. Kałucka z kolei w wyścigu o trzecie miejsce pobiła swój rekord życiowy i z czasem 7,249 pokonała Franziskę Ritter.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama