Voltigeurs de Chateaubriant - Montpellier HSC 0-1 (0-0). Puchar Francji

7 kwietnia na Stade de la Ville en Bois w Châteaubriant odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Voltigeursu a Montpellier HSC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Montpellier HSC 1-0, który wywalczył awans.

F. Mollet 61'

Już w pierwszych minutach drużyna Montpellier HSC (”MHSC”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Pedro Mendesowi z ”MHSC”. Była to 41. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Florent Mollet dla zespołu Montpellier HSC. Bramka padła w tej samej minucie. W 62. minucie Stephy Mavididi zastąpił Gaëtana Laborde'a.

W tej samej minucie w jedenastce ”MHSC” doszło do zmiany. Salomon Sambia wszedł za Jordana Ferriego. Trener Voltigeursu postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Pierre'a Nunge'a i na pole gry wprowadził napastnika Alexisa Poissonneau, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie Florent Mollet został zmieniony przez Jorisa Chotarda, a za Andy'ego Delorta wszedł na boisko Petar Szkuletić, co miało wzmocnić jedenastkę Montpellier HSC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Artu na Jeana-Jaurèsa Kreyego.

Po chwili trener Montpellier HSC postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Damiena Le Talleca wszedł Daniel Congré, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce ”MHSC” utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Voltigeursu doszło do zmiany. Franck Chehata wszedł za Falimery'ego Ramanamahefę. Minutę później kartką został ukarany Dan Mukoko, piłkarz Voltigeursu.

Dimitry Bertaud
84′ Diego Artu
Arnaud Souquet
François Gaudiche
Pedro Filipe Teodósio Mendes41′
90′ Dan Mukoko
Damien Vincent Denis Le Tallec87′
90′ Falimery Ferdinand Ramanamahefa
Florent Mollet  61′ 81′
72′ Pierre Nunge
Clément Vidal
90′ Franck Chehata
Joris Chotard81′
84′ Jean-Jaurès Kreye
Keagan Dolly
Baptiste Naïs
Salomon Junior Sambia62′
Talla N'Diaye
Gaëtan Laborde62′
72′ Alexis Poissonneau
Petar Szkuletić81′

Jedenastka ”MHSC” była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Montpellier HSC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.