Valenciennes FC - FC Metz 0-4 (0-2). Puchar Francji

6 marca na Stade du Hainaut odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Valenciennes a FC Metz. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Metz 4-0, który wywalczył awans.

P. Sarr 89'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Metz (”Les Grenats”) w siódmej minucie spotkania, gdy Fabien Centonze zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Grenats” w 34. minucie spotkania, gdy Thierry Ambrose strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 42. minucie w drużynie Valenciennes doszło do zmiany. Malek Chergui wszedł za Baptiste'a Guillaume'a.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Youssefa Maziza z ”Les Grenats”, a w 54. minucie Joffreya Cuffauta z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vágner wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Les Grenats”, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie spotkania. W 66. minucie za Érica Vandenabeele'a wszedł Laurent Dos Santos.

Między 66. a 77. minutą, boisko opuścili ”Les Grenats”: Victorien Angban, Vágner, Youssef Maziz, Thierry Ambrose, na ich miejsce weszli: Vincent Pajot, Papa Yade, Pape Sarr, Aaron Leya. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kévina Cabrala, Sessiego D'Almeidy, Gaëtana Robaila zajęli: Moussa Guel, Noah Diliberto, Aymen Boutoutaou.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce pojedynku celnym strzałem popisał się Pape Sarr.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Fabien Centonze  7′ (k.)
54′ Joffrey Cuffaut
Thomas Delaine
Ismaël Doukouré
Boubakar Kouyaté
Emmanuel Ntim
Matthieu Udol
66′ Éric Vandenabeele
Victorien Angban68′
66′ Sessi Octave Emile D'Almeida
Mamadou Fofana
Dżaba Kankawa
Digbo G'nampa Habib Maïga
66′ Kévin Cabral
Youssef Maziz50′ 77′
42′ Baptiste Guillaume
Thierry Ambrose  34′ (k.) 77′
69′ Gaëtan Robail
Vágner José Dias Gonçalves  61′ 77′
Jérôme Prior
Ousmane Ba
66′ Laurent Dos Santos
Ernest Boahene
Théo Pellenard
Farid Boulaya
69′ Aymen Boutoutaou
Vincent Pajot68′
42′ Malek Chergui
Pape Matar Sarr77′  89′
66′ Noah Diliberto
Boubacar Traoré
Arsène Elogo Guintangui
Papa Ndiaga Yade77′
Mathis Christophe Picouleau
Mamadou Lamine Gueye
66′ Moussa Guel
Aaron Leya Iseka77′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół ”Les Grenats” w drugiej połowie dokonał czterech zmian.