US Orléans Loiret - Bourges 18 0-1 (0-1) rzuty karne 6-5. Puchar Francji

6 lutego na Stade de la Source w Orleanie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Loiret a Bourges 18. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bourges 18, który wywalczyło awans wygrywając serię rzutów karnych 6-5.

E. El Atalati 76'

Od pierwszych minut zespół Bourges 18 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny US Loiret była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bourges 18 w 20. minucie spotkania, gdy Arslane Guedioura zdobył pierwszą bramkę.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yohanna Demoncy'ego z US Loiret, a w 39. minucie Matiasa Ferreirę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bourges 18.

Drugą połowę jedenastka US Loiret rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bryana Silvę wszedł Fode Guirassy. W 59. minucie za Carnejy'ego Antoine'a wszedł Moussa Seydi.

Trener US Loiret postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Yohanna Demoncy'ego i na pole gry wprowadził napastnika Drissa Khalida. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 74. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom US Loiret i jedną drużynie przeciwnej.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka US Loiret pokonała zawodników Bourges 18 6-5.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Bourges 18 dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka US Loiret w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.