US Créteil-Lusitanos - Red Star FC 93 1-2 (1-1). Puchar Francji

16 lutego na Stade Dominique Duvauchelle odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami US Créteil-Lusitanos a Red Star 93. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Red Star 93 2-1, który wywalczył awans.

D. Durand 71'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Red Star 93 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Pape Meïssa.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Ludovic Pancrate.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Younesa Ghabaouiego z Red Star 93, a w 45. minucie Zakarię Belkouche z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Jimmy'ego Royego, piłkarza Red Star 93. W 58. minucie Alan Dzabana zastąpił Benjamina Gomla.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 64. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kevinowi Farade'owi i Maxime'owi Sivisowi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Red Star 93 w 71. minucie spotkania, gdy Damien Durand strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Ludovic Pancrate z jedenastki gospodarzy.

Między 82. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Red Star 93: Jérémy Labor, Damien Durand, Pape Meïssa, na ich miejsce weszli: Hamadou Karamoko, Mayron De Almeida, Seybou Koita. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zakarii Belkouche, Matthiasa Llambricha zajęli: Kamel Chergui, Ibrahim Sangaré. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Red Star 93 w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.